Festiwal Lektur Szkolnych

6 października 2017

Rozpoczynamy w tym miesiącu  projekt szkolny „Festiwal Lektur Szkolnych”. Przyjmuje on formę międzyklasowego turnieju. Obejmuje uczniów od klasy czwartej SP az do klasy III G.

Czas trwania:

Start: 16.10.17 rok

Finał: 30.11.17 rok

Wyniki: 4.12.17 rok

Projekt polega na wykonaniu pięciu zadań przez klasę w oparciu o wylosowaną lekturę . Wychowawca jest doradcą, strażnikiem działań klasy.

Wszystkie zadania wykonują uczniowie, zgodnie z ustalonym przez nich harmonogramem i podziałem zadań.

Nagrody w turnieju będą przyznawane na klasę.

16.10 odbędzie się losowanie lektury przez przewodniczących (sala 304, przerwa po 5 lekcji). Zadania jakie uczniowie będą wykonywali zostaną podane im do wiadomości w dniu rozpoczęcia projektu.

Za cały turniej klasa może zdobyć max 100 pkt.

W składzie jury są nauczyciele, którzy nie są wychowawcami w klasach biorących udział w projekcie. Wszystko koordynuje p. B. Wojtyra.

A jest o co walczyć!!!

Nagrody dla klasy: ( z pominięciem uczniów, którzy się nie zaangażują w projekt)

I miejsce: Bon na „NP.” do wykorzystania jednorazowo w dowolnym terminie  na dowolnej lekcji przez każdego ucznia osobno

II miejsce: Bon na „Brak zad”

III miejsce: Bon na „Brak zeszytu”.

Wszystkich zapraszamy do powspominania , jak to się wszystko zaczęło….dawno, dawno temu….  http://www.jaw.pl/2009/11/festiwal-lektur-szkolnych/

Autor: Barbara Wojtyra