Forum · Linki · Kategorie Newsów December 22 2014 16:36:17
Nawigacja
ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 4

HISTORIA SZKOŁY
PLAN LEKCJI
TU JESTEŚMY
KONTAKT_SEKRETARIAT
PROCEDURA EWAKUACYJNA
PLAN OPUSZCZANIA BUDYNKU
Ewaluacja wewnętrzna
Ewaluacja zewnętrzna_raport
Moje dziecko w szkole
STOŁÓWKA SZKOLNA
RADA RODZICÓW INFORMUJE
Miło jest nam poinformować
Wspomnienia z mojej "podstawówki"

SP 8

Patron Szkoły
Statut SP8
Aneks 1 do Statutu SP8
Aneks 2 do Statutu SP8
Aneks 3 do Statutu SP8
Aneks 4 do Statutu SP8
Koncepcja Pracy SP8
Szkolny zestaw podreczników SP8
Zasady rekrutacji SP8
Szkoła dla 6-latka_prezentacja
Ankieta 6-latki
Przed szkolnym startem
RSU SP8
Poznaj naszą szkołę I-III
Poznaj naszą szkołę IV-VI
Sportowa Ósemka
SUKCESY I-III SP8
SUKCESY IV-VI SP8

G 9

Patron G9
Statut G9
Uchwała nr 7_luty 2014
Koncepcja Pracy G9
KONCEPCJA G9_Plan Pracy
PSO
Szkolny zestaw podręczników
Zasady rekrutacji
Informator "Co po gimnazjum"
RSU
Poznaj naszą szkołę
SUKCESY G9
SPORTOWY KORCZAK
Czas na zdrowie
KONKURSY G9
Doradca Zawodowy G9 informuje
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Szukaj

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 546
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: AdminEla
NASZE AKCJE

Dzień Pamięci AK Jaworzno
Jak co roku w Centrum Kultury – Teatrze Sztuk odbyło się w poniedziałek 1 grudnia spotkanie, podczas którego jaworznianie wspominali działaczy jaworznickiego odłamu Armii Krajowej.
Skąd 1 grudnia? Bowiem to właśnie tego dnia, 1943 roku, odbyła się akcja likwidacyjna organizacji konspiracyjnych, wchodzących w skład XX Batalionu Szturmowego AK w Jaworznie. Dzień Pamięci w Jaworznie organizują Stowarzyszenie Pamięci Armii Krajowej, Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, harcerze i Teatr Sztuk.
SPAK organizuje w listopadzie konkurs w jaworznickich szkołach, a 1 grudnia podczas dnia pamięci odbywa się wręczenie nagród laureatom. Tak samo było i w tym roku. Nasz szkoła zajęła wysokie miejsca: Paweł Cichoń (IIa) zwyciężył w kategorii Gimnazjum w naszym mieście a Dawid Pawlik (6a) zajął II miejsce w kategorii Szkoła Podstawowa w Jaworznie.
Gratulujemy.

Marcin Mlostek
''Moje ciało jest świątynią, a taniec jest moją modlitwą"
28 listopada 2014 roku w Gimnazjum nr 11 w Jaworznie Pieczyskach odbyły się Mistrzostwa Miasta Jaworzna w aerobiku rekreacyjnym.
Organizatorem Mistrzostw Jaworzna Szkół w Aerobiku Sportowym byli: Gimnazjum nr 11, LKS Ciężkowianka i Klub „Wega” oraz Miejski Szkolny Związek Sportowy w Jaworznie. Mistrzostwa były dofinansowane ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu FIO oraz z budżetu miasta Jaworzna.
Nie mogło tam zabraknąć szkolnego zespołu tanecznego „Hulajdusza Mariusza”. Dziewczęta godnie reprezentowały szkołę podstawową oraz gimnazjum.
Celami mistrzostw były: popularyzacja tańca i aerobiku wśród młodzieży, promocja zdrowego trybu życia połączona z elementami profilaktyki, popularyzacja alternatywnych do nałogów form spędzania wolnego czasu i oczywiście wyłonienie najlepszych zawodniczek. Każda drużyna musiała przygotować układ taneczny trwający około 2 minut zawierający kroki i figury charakterystyczne dla aerobiku rekreacyjnego. Prezentacja rozpoczynała się zwyczajowo od piramidy wieloosobowej. Dla najlepszych zespołów przygotowano puchary i dyplomy.
Wśród uczestników mistrzostw były zarówno takie osoby, które zajmują się aerobikiem już od dobrych kilku lat, ale także debiutanci.
Przygotowania do występu trwały długo i niejednokrotnie był to owoc wieloletniej pracy. Jury miało trudny orzech do zgryzienia, ale po długich obradach udało się wyłonić zwycięzców. W kategorii szkół podstawowych dziewczęta w składzie: Oliwia Dziubek, Ewa Matyniak, Julia Kania, Julia Krzysica, Gabriela Jazowska, Milena Czak, wytańczyły II miejsce.
Gimnazjalistki w składzie: Aleksandra Osmenda, Karolina Kaszuba, Jessica Schwartz, Zuzanna Gołas, Wiktoria Trzewiczek, Julia Zypser, wytańczyły wyróżnienie I – go stopnia.
Gratulacje
http://www.jaw.pl/2014/11/mistrzostwa-jaworzna-w-aerobiku-rekreacyjnym-2/

http://www.jaworznianin.pl/2014/12/mistrzostwa-jaworzna-w-aerobiku-rekreacyjnym-fotogaleria/

-- DORADCA METODYCZNY Z WYCHOWANIA FIZYCZNEGO
MGR MARIUSZ KOWALSKI
Brak celu...bezsensownym czyni strzelanie [...] – Vedan
13 listopada 2014 roku nasza szkoła wzięła udział w Miejskich zawodach strzeleckich o Puchar Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury im. Jaworzniaków w Jaworznie. Gimnazjum reprezentowała dwuosobowa drużyna w składzie Zastrzeżyński Kacper i Ślusarczyk Oskar. Na strzelnicy miejskiej zameldowało się 32 uczniów z ośmiu szkół. Sędziom głównym był pan Józef Kot.
Każdy z uczestników oddawał po 20 strzałów do tarczy znajdującej się w odległości 50 metrów z postawy leżącej. Młodzież gimnazjalna mogła skorzystać z podpórki pod karabin sportowy. Czas pomiędzy seriami umiliła wojskowa grochówka prosto z kotła. Kacper Zastrzeżyński wystrzelał wynik 183 punktów, co dało dla naszego gimnazjum I miejsce indywidualnie. Oskar Ślusarczyk dołożył kolejne 150 oczek, które uplasowały go na 5 pozycji. Niestety brak trzeciego strzelca (choroba) pozwolił nam zająć 4 miejsce drużynowo. Za rok będzie lepiej i wrócimy z kompletem zwycięstw.

Mariusz Kowalski
http://mdk.jaw.pl/cel-i-pal/#more-6953
SPRAWDZIAN W KLASIE SZÓSTEJ!

INFOMACJA CKE_ SPRAWDZIAN W KLASIE SZÓSTEJ OD ROKU SZKOLNEGO 2014/2015_LINK
Z fizyką za pan brat
W listopadzie, klasy pierwsze Ia i Ib wzięły udział warsztatach z fizyki pt. „Zabawy z nauką”, zorganizowanych przez Muzeum Miasta Jaworzna. Ta interesująca, interaktywna wystawa została udostępniona przez Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Uczniowie pod opieką nauczycielek Agnieszki Rams, Małgorzaty Silbert i Kazimiery Mrożek wykonywali doświadczenia z działów: elektryczność i magnetyzm, hydrostatyka, budowa mostów i ekologiczne sposoby wytwarzania energii elektrycznej. Ogromne zainteresowanie i zaangażowanie uczniów kolejny raz dało dowód, że najlepiej uczymy się przez mądrą zabawę, oraz że fizyka ma bardzo praktyczne zastosowania.

Małgorzata Silbert

kliknij na zdjęcie i zobacz więcej!
Akademia z okazji 11 listopada
Siódmego listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji święta odzyskania niepodległości. Uczniowie i uczennice klas III a i III b gimnazjum przygotowali wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej. Pomagały im koleżanki z klas drugich Ola Faltus, Olga Pokorzyńska oraz Marysia Śliwa, które wraz z Agatą Kaliną z klasy III b, kilka dni wcześniej powróciły z laurami z konkursu poezji i pieśni patriotycznej. Komentarz słowny, recytowane wiersze i patriotyczne pieśni brzmiały pięknie. Talentem muzycznym popisał się uczeń klasy czwartej SP8 Paweł Hajduga, zwycięzca ubiegłorocznego międzynarodowego konkursu pianistycznego w Zgorzelcu, który akompaniował śpiewającym koleżankom oraz uczennica klasy piątej Jagna Nocoń, która zagrała na skrzypcach poloneza. Po akademii pani dyrektor Dorota Dubiel nie kryła wzruszenia i nie szczędziła pochwał uczniom klas trzecich za wspaniały występ. Na pochwałę zasłużyła cała nasza szkolna społeczność uczniowska, która w tym dniu odświętne ubrania przystroiła w biało-czerwone kotyliony. W przygotowaniu akademii brali udział wychowawcy klas trzecich, pani Renata Świątek oraz pan Andrzej Nocoń, a także panie Romana Janowska-Przybek, Jagoda Aszkowska i Barbara Wojtyra.

Andrzej Nocoń

kliknij na zdjęcie i zobacz więcej!
Straż Miejska u pierwszoklasistów
29.10.2014 r. w klasach 1a, 1b i 1c odbyło się ciekawe spotkanie z przedstawicielami Straży Miejskiej. Panie opowiadały o swojej pracy, o różnych niebezpiecznych sytuacjach , które mogą zagrażać dzieciom w różnych miejscach, a także o sposobach prawidłowego zachowania się i reagowania. Największą atrakcją dla uczniów było obejrzenie samochodu Straży Miejskiej oraz prezentacja różnych emblematów i charakterystycznych przedmiotów odblaskowych.

Bożena Szencel

kliknij na zdjęcie i zobacz więcej!
ZEBRANIE Z RODZICAMI
Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszamy do udziału w prelekcji prowadzonej przez pracownika Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jaworznie – panią Lucynę Śmigielską. Tematem spotkania będzie profilaktyka uzależnień „ Bliżej siebie – dalej od narkotyków” .
Spotkanie odbędzie się w dniu wywiadówki, czyli 20 listopada o godz. 17.30 w sali 203.
Ptak lata, ryba pływa, człowiek biega! Emil Zatopek
21.10.2014 w Parku Podłęże uczniowie naszej szkoły brali udział w Masowych Biegach Przełajowych o Puchar Prezydenta Miasta Jaworzna. Celem imprezy było upowszechnianie biegania wśród dzieci i młodzieży oraz propagowanie zdrowego stylu życia.
Organizatorami zawodów byli: Miejski Szkolny Związek Sportowy w Jaworznie, Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, UM Jaworzno Wydział Edukacji, Kultury i Sportu,- II Liceum Ogólnokształcące w Jaworznie oraz ZS 4 w Jaworznie.
Szkoły w każdej kategorii reprezentowało maksymalnie 10 zawodników. Dziewczęta rywalizowały na dystansie 600 m a chłopcy na dystansie 800 m Wszyscy zawodnicy walczyli zgodnie z zasadą „fair play”.
Gimnazjaliści rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych (osobno I, II, III klasy). Z każdej kategorii 10 najlepszych zawodników zdobył punkty do rywalizacji zespołowej wg zasady: I miejsce – 11 pkt, II miejsce – 9 pkt, III miejsce – 8 pkt i.t.d. Przy równej ilości punktów decydowały wyższe miejsca indywidualne.
Nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania. Dziewczęta wybiegały 8 miejsce a chłopcy stanęli na podium zdobywając brąz. W sumie wystartowało 692 biegaczy, w tym 232 gimnazjalistów.
Naszą szkołę reprezentowali: Justyna Pigoń, Karolina Kaszuba, Weronika Wnuk, Wiktoria Ciupek, Milena Tudruj, Marcin Mikłas, Jakub Reus, Dominik Archamowicz, Jakub Prasak, Patryk Paździora, Paweł Cichoń, Łukasz Sowa, Karol Jaromin, Jakub Siński, Michał Bystrzycki, MojeJaworzno_Link

Kowalski Mariusz
DORADCA METODYCZNY Z WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

kliknij na zdjęcie i zobacz więcej!
Spotkanie z autorką opowiadań z dreszczykiem
21 października b. r. szk., kl. IVa, IVb i Vb SP 8 zostały zaproszone przez MBP w Jaworznie do udziału w spotkaniu z dziennikarką, autorką podręczników i niezwykle popularną autorką książek dla dzieci - Małgorzatą Strękowską-Zarembą. Pisarka otrzymała w 2004 r. Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego za powieść Abecelki i duch Bursztynowego Domu. Kilkakrotnie wyróżniona została w konkursie Polskiej Sekcji IBBY - Książka Roku. Jej publikacja Złodzieje snów jest wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. Dużą popularnością cieszą się książki o detektywie Kefirku i okropnym Maciusiu. Podczas spotkania pisarka przekonywała nas, że warto mieć poczucie humoru i umieć śmiać się z samych siebie.

Kazimiera Mrożek Ewa Wrońska
Strona 1 z 14 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.