Forum · Linki · Kategorie Newsów March 31 2015 11:40:19
Nawigacja
ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 4

HISTORIA SZKOŁY
PLAN LEKCJI
TU JESTEŚMY
KONTAKT_SEKRETARIAT
PLAN OPUSZCZANIA BUDYNKU
Ewaluacja wewnętrzna
Ewaluacja zewnętrzna_raport
Moje dziecko w szkole
STOŁÓWKA SZKOLNA
Świetlica Szkolna
RADA RODZICÓW INFORMUJE
Miło jest nam poinformować
Wspomnienia z mojej "podstawówki"
PLAN PRACY ZS4

SP 8

Patron Szkoły
Statut SP8
Aneks 1 do Statutu SP8
Aneks 2 do Statutu SP8
Aneks 3 do Statutu SP8
Aneks 4 do Statutu SP8
Koncepcja Pracy SP8
Szkolny zestaw podreczników SP8
Zasady rekrutacji SP8
Szkoła dla 6-latka_prezentacja
Ankieta 6-latki
Przed szkolnym startem
RSU SP8
Poznaj naszą szkołę I-III
Poznaj naszą szkołę IV-VI
Sportowa Ósemka
SUKCESY I-III SP8
SUKCESY IV-VI SP8
KONKURSY SP8

G 9

Patron G9
Statut G9
Uchwała nr 7_luty 2014
Koncepcja Pracy G9
PSO
Szkolny zestaw podręczników
Zasady rekrutacji
Informator "Co po gimnazjum"
RSU
Poznaj naszą szkołę
SUKCESY G9
SPORTOWY KORCZAK
Czas na zdrowie
KONKURSY G9
Doradca Zawodowy G9 informuje
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Szukaj

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 546
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: AdminEla
NASZE AKCJE

"Dzieci z różnych stron świata"_wyniki konkursu
Szkoła Podstawowa nr 8 w Jaworznie zorganizowała Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Dzieci z różnych stron świata-pacynka, kukiełka lub marionetka”. Na konkurs wpłynęło 126 prac. Komisja w składzie: Katarzyna Lisecka, Diana Nowak oraz Ewa Banduła, miała ogromny problem z wyborem tych najpiękniejszych. Oceniane były walory artystyczne, pomysłowość i oryginalność.

I miejsce zajął Marcel Gołdon ze Szkoły Podstawowej nr 48 z Oddziałami Integracyjnymi w Częstochowie (praca wykonana pod kierunkiem pani Marzeny Kujawskiej).

II miejsce zajęła Oliwia Rusin ze Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Jabłonnie (praca wykonana pod kierunkiem pani Pauliny Sulimy).

III miejsce zajęła Bianka Łukasik ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Malborku (praca wykonana pod kierunkiem pani Doroty Wensker).

Zwycięzcom gratulujemy, nagrody zostaną przesłane pocztą. Dziękujemy także wszystkim uczniom oraz ich nauczycielom za przygotowanie dzieci do udziału konkursie.

Katarzyna Lisecka
LOK_konkurs
Dnia 18 marca 2015r. na Strzelnicy Miejskiej w Jaworznie odbył się miejski konkurs marynistyczny pt. „Polska Marynarka Wojenna a Historia Wybrzeża Polskiego”. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Zawodnicy zmierzyli się w czterech konkurencjach: test pisemny, strzelanie do tarczy z wiatrówki, umiejętność wiązania węzłów żeglarskich, rzut rzutką ratowniczą.
Gimnazjum nr 9 w tym roku reprezentowało trzech zawodników: Alicja Kalina, Norbert Stachowiec i Kacper Zastrzeżyński. Nasza drużyna zajęła II miejsce wśród jaworznickich gimnazjalistów a indywidualnie Kacper Zastrzeżyński zdobył III miejsce w konkursie marynistycznym oraz powtórzył swój wyczyn w dodatkowym konkursie imienia Anny Sokół „Eureka LOK ja to wiem” sprawdzającym znajomość zagadnień z dziedzin będących w zakresie działań Ligi Obrony Kraju.

Marcin Mlostek
BIBLIOTEKA WIEDZY DLA RODZICA I NAUCZYCIELA
PORADNIK "Czy moje dziecko jest zagrożone dysleksją?"_Link


PORADNIK "SLI - specyficzne zaburzenie językowe"_Link
1% dla Naszej Szkoły
Prosimy o wsparcie naszej szkoły:

KRS 0000132934

w pozycji - Cel szczegółowy - należy wpisać:

Zespół Szkół Nr 4 w Jaworznie
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Dzieci z różnych stron świata”-
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM
„Dzieci z różnych stron świata”
REGULAMIN_Link
„Laurka dla babci i dziadka”_wyniki konkursu

Szkoła Podstawowa nr 8 zorganizowała Miejski Konkurs Plastyczny
„Laurka dla babci i dziadka”

Komisja w składzie: Katarzyna Lisecka, Dorota Uznańska-Gaj oraz Diana Nowak, miała ogromny problem z wyborem tych najpiękniejszych. Oceniane były walory artystyczne, pomysłowość, oryginalność i samodzielność wykonania prac.

I miejsce zajęła Aleksandra Bober ze Szkoły Podstawowej nr 16 (praca wykonana pod kierunkiem p. Moniki Kieres)
II miejsce zajęła Joanna Brzezina ze Szkoły Podstawowej nr 14 (praca wykonana pod kierunkiem p.Wioletty Bierońskiej)
III miejsce zajęła Martyna Kiszkan ze Szkoły Podstawowej nr 20 (praca wykonana pod kierunkiem p. Małgorzaty Sojki)

Zwycięzcom gratulujemy, nagrody zostaną dostarczone do szkół. Dziękujemy także wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich nauczycielom za przygotowanie dzieci do udziału konkursie.
Katarzyna Lisecka
kliknij na zdjęcie i zobacz więcej!
Wyrazy najgłębszego żalu i współczucia


Wspólne kolędowanie
Dnia 18.12. 2014 r. w naszej szkole odbyło się wspólne kolędowanie. Klasy przedstawiały przygotowane przez siebie kolędy i pastorałki często poprzez łączenie śpiewu z graniem na instrumentach muzycznych. Dzieci i młodzież poznawały również znaczenie zwyczajów bożonarodzeniowych przypatrując się przygotowaniom do świąt uczniowskiej „rodzinki”.

ks. Andrzej Lis

kliknij na zdjęcie i zobacz więcej!

„Zagłoba swatem” , czyli Sienkiewicz na wesoło
Tradycją Gimnazjum nr 9 stała się już cykliczna impreza związana z Narodowym Czytaniem Literatury. Rok 2014 był poświęcony polskiemu nobliście Henrykowi Sienkiewiczowi. Z tej to okazji 16 grudnia tegoż roku Klub Młodego Aktora i Przyjaciele zaprosili uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 i Gimnazjum nr 9 na spektakl teatralny.
Klasa 3b wraz z p. Dyrektor mgr D. Dubiel i p. mgr. A. Noconiem przygotowała uwspółcześnioną scenkę walki Rotgiera ze Zbyszkiem z Bogdańca, dzięki czemu powieść historyczna „Krzyżacy” zyskała bardziej przystępny wyraz.
Następnie uczniowie Klubu Młodego Aktora wraz z Przyjaciółmi przedstawili zebranym Sienkiewiczowską jednoaktówkę pt . „Zagłoba swatem”. Ich niezwykłe zdolności aktorskie i oprawa muzyczna wykorzystująca współczesne utwory, która stanowiła tło a zarazem komentarz do przedstawionych scen, sprawiły, że i młodsi i starsi widzowie oglądali swoich kolegów z zaciekawieniem i podziwem.
Ogromnym atutem całości były oryginalne stroje szlacheckie, które młodym aktorom udostępniła Opera Śląska w Bytomiu. Z tego miejsca również uczniowie i organizatorzy serdecznie dziękują Dyrekcji Opery Śląskiej za pomoc w organizacji tej uroczystości. Warto dodać, że „dobrych duszków” całego przedstawienia było więcej. Dziękujemy Pani Smagacz, za wspaniałą lekcję literatury dla klas trzecich oraz rodzicom: Panu Dubielowi i Panu Skotnickiemu za wsparcie techniczne.
Uczniów w całym przedsięwzięciu wspierały nauczycielki ZS4: mgr K. Mrożek; mgr E. Banduła, mgr E. Wrońska i mgr B. Wojtyra.
SZLACHETNA PACZKA 2014 r.
Dzięki darom serca jakie Państwo okazali 14 grudnia 2014 r., przekazałam „Szlachetną Paczkę” składającą się z 25 paczek zawierających pomoc materialną, na jaką oczekiwała rodzina. A oto krótkie sprawozdanie, które otrzymaliśmy od wolontariusza opiekującego się rodziną.

Drogi Darczyńco,
cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze!
Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem, ale strzałem prosto w serce. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza, kiedy wydają się nierealne.
Cieszymy się, że uczestniczyłeś w radości obdarowanej rodziny podczas dostarczenia paczki.
Wolontariusz, który opiekował się rodziną (oznaczonej numerem SLA-958-037765), chciał przekazać kilka słów od siebie.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.
Jak Pan Tadeusz sam powiedział: "gdy pierwsze 4 osoby wniosły paczkę, nie mogłem uwierzyć, że jest taka duża, a tu zza drzwi wyłaniały się kolejne i kolejne, to jest nie do opisania!". Paczki zajęły praktycznie całe mieszkanie! Razem z Panem Tadeuszem przez dwie godziny dokładnie oglądaliśmy zawartość każdej paczki. Pan Tadeusz na sam koniec bardzo radosnym głosem powiedział: "Pierwszy raz od dawna zrobię sobie prawdziwe potrawy na święta i będę mógł z czystym sercem postawić dodatkowy talerz na stole."
Co chce Państwu przekazać wolontariusz:
Bardzo dziękuje za wspaniałą paczkę. Jej wielkość przerosła moje wszystkie wyobrażenia i byłem w takim samym szoku jak Pan Tadeusz. Proszę złożyć wszystkim osobom najszczersze podziękowania od Pana Tadeusza, ode mnie oraz od całej Paczkowej Rodziny. Dziękuję bardzo i życzę Wesołych Świąt i wszystkiego dobrego w Nowym Roku.
Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:
Warto być dobrym człowiekiem i robić coś dla innych, wtedy nawet w tak nieoczekiwanym momencie również nas samych spotka coś wyjątkowego jak mnie w dzisiejszym dniu. Nie jestem typem mówcy, dlatego przepraszam, ale jestem w stanie powiedzieć tylko: "bardzo dziękuję za okazaną dobroć wszystkim szlachetnym osobom, które to robią i, że wierzę, że ta dobroć do Państwa wróci ze zdwojoną siłą. W ciągu ostatnich lat ludzie zapominają być ludźmi, nie patrzą na drugą osobę, lecz tylko na siebie. Serce się raduje, gdy widzę takie osoby jak Wy, które pomimo tego jak jest w dzisiejszym świecie, umieją pomóc innej osobie bez oczekiwania na cokolwiek z ich strony."

Renata Świątek
Strona 1 z 15 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.