Forum · Linki · Kategorie Newsów October 02 2014 00:18:24
Nawigacja
ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 4

HISTORIA SZKOŁY
PLAN LEKCJI
TU JESTEŚMY
KONTAKT_SEKRETARIAT
PROCEDURA EWAKUACYJNA
PLAN OPUSZCZANIA BUDYNKU
Ewaluacja wewnętrzna
Ewaluacja zewnętrzna_raport
Moje dziecko w szkole
STOŁÓWKA SZKOLNA
Miło jest nam poinformować
Wspomnienia z mojej "podstawówki"

SP 8

Patron Szkoły
Statut SP8
Aneks 1 do Statutu SP8
Aneks 2 do Statutu SP8
Aneks 3 do Statutu SP8
Aneks 4 do Statutu SP8
Koncepcja Pracy SP8
Szkolny zestaw podreczników SP8
Zasady rekrutacji SP8
Szkoła dla 6-latka_prezentacja
Ankieta 6-latki
Przed szkolnym startem
RSU SP8
Poznaj naszą szkołę I-III
Poznaj naszą szkołę IV-VI
Sportowa Ósemka
SUKCESY I-III SP8
SUKCESY IV-VI SP8

G 9

Patron G9
Statut G9
Uchwała nr 7_luty 2014
Koncepcja Pracy G9
KONCEPCJA G9_Plan Pracy
PSO
Szkolny zestaw podręczników
Zasady rekrutacji
Informator "Co po gimnazjum"
RSU
Poznaj naszą szkołę
SUKCESY G9
SPORTOWY KORCZAK
Czas na zdrowie
KONKURSY G9
Doradca Zawodowy G9 informuje
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Szukaj

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 546
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Liaibrapaics
NASZE AKCJE

Spotkanie w MBP Jaworzno
25 września b.r., uczniowie klas trzecich Gimnazjum nr 9 mieli okazję uczestniczyć w niezwykłej lekcji historii, zorganizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną, w ramach obchodów 75 rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Na spotkanie została zaproszona p. Iwona Pędzikiewicz, córka Bogusława Wernera Pędzikiewicza, podchorążego I Kompanii XX Batalionu Szturmowego AK Jaworzno.
Ciekawa prezentacja multimedialna, materiały z działalności organizacji konspiracyjnych, zdjęcia z akcji pacyfikacyjnych, przybliżyły gimnazjalistom mało znany temat ruchu oporu na terenie Jaworzna w czasie II wojny światowej.
Kazimiera Mrożek
POWRÓT DO TRADYCJI – SACROSONG 2014
Po wieloletniej przerwie,20 września w parafii M.B. Anielskiej na Dąbrowie Narodowej odbył się SACROSONG- Młodzieżowy Festiwal Piosenki Religijnej.
Został on poprzedzony turniejem piłki nożnej o puchar księdza proboszcza oraz Festynem Anielskim poprowadzonym przez pana Daniela Taraska. Było to wspaniałe wydarzenie które umożliwiło wspólne spędzenie czasu w gronie rodzinnym. Dla dzieci była dostępna zjeżdżalnia, możliwość przejażdżki kładem, malowanie twarzy, puszczanie baniek mydlanych. Były konkursy, warsztaty ceramiczne, artystyczne, wikliniarstwo, wyrabianie ozdób z filcu, wspólnota Betlejem pokazywała jak się robi ikony,aniołki ze szkła, angielski, matematyka, robotyka, nauka czesania włosów na stoisku fryzolandii. Wolontariusze SURSUM CORDA przygotowali i poprowadzili gry i zabawy np. bieg z jajem, bieg w workach, kręcenie hula-hop, wyścig rydwanów. Przygotowali także rozgrywki sportowe: przeciąganie liny, turniej w ping-ponga, turniej piłkarzyków. W trakcie festynu można było zakupić ciasto lub kromkę ze smalcem u pań Dąbrowianek, zjeść dobrą grochówkę oraz kiełbaskę u strażaków. Cały dzień trwała loteria, gdzie główną nagrodą był rower górski. Całość zebranych pieniędzy została przekazana na obiady dla dzieci w szkolnej stołówce ZS4. Deszczowa pogoda nie przeszkodziła mieszkańcom w świetnej zabawie i wspólnym chwaleniu Boga. Warto nadmienić że w sacrosongu wzięło udział 8 uczniów naszej szkoły. Na zakończenie dnia zaśpiewał gość specjalny, zespół PIELGRZYM. Nad całością czuwał komitet organizacyjny w składzie: ks. proboszcz L. Żurek, ks. A. Lis, K. Miazio, D. Guja, M. Bień oraz D. Tarasek.
Całość zakończył ks. kanonik Leszek Żurek, który podziękował organizatorom oraz uczestnikom i zaprosił na kolejny SACROSONG który odbędzie się w czerwcu 2015
Zuzanna Gołas
75. rocznica powołania Polskiego Państwa Podziemnego
27 września 1939r. w trakcie trwania Kampanii Wrześniowej, w obliczu kapitulacji stolicy powstała Służba Zwycięstwu Polski, późniejszy Związek Walki Zbrojnej i wreszcie 14 lutego 1942r. Armia Krajowa. W tym roku w przededniu rocznicy w Jaworznie odbyły się obchody upamiętniające 75 rocznicę Polskiego Państwa Podziemnego. Z pośród wielu szkół w naszym mieście, również uczniowie Gimnazjum nr 9 wzięli udział w powyższych uroczystościach, które zlokalizowano w C.K. Teatrze Sztuk w Jaworznie.
Marcin Mlostek
Głosujemy na boisko w naszej szkole
Etap IV - Głosowanie, 15-22 września 2014 r

Kiedy i gdzie odbywa się głosowanie?
Głosowanie w ramach JBO rozpoczyna się 15 września i potrwa do 22 września. Głosować można na dwa sposoby: tradycyjnie za pomocą kart do głosowania i internetowo za pośrednictwem strony www.jbo.jaworzno.pl. Punkty do głosowania tradycyjnego znajdują się w każdym obszarze konsultacyjnym. Pełen wykaz miejsc, gdzie można oddać głos znajduje się poniżej.

Kto może głosować?
Głosować może każdy mieszkaniec Jaworzna, który ukończył 15 rok życia (czyli urodził się przed 23 września 1999 r.) i jest zameldowany na pobyt stały lub tymczasowy w danym obszarze konsultacyjnym.

Jakie ulice?
Brzozowa, Buczka, Czesława Miłosza, Dąbrowska, Długa, Długoszyńska, Elektryków, Elizy Orzeszkowej, Fortuna, Fryderyk, Gajowa, gen. Józefa Bema, Górna, Gromadzka, Jasiugi, Katowicka od 5-29 nieparzyste i od 8 parzyste do końca, Marcelego Nowotki, Nowowiejska, Ofiar Faszyzmu, Owocowa, Pawła Findera, Spółdzielcza, Stanisława Lema, Starowiejska od 18 parzyste do końca i od 21 nieparzyste do końca, Storczyków, Strażacka, Szczotki, Szkolna, Szprotawy, Tadeusza Rejtana, Wisławy Szymborskiej, Wiśniowa, Władysława Stanisława Reymonta, Władysława Syrokomli, Wodna, Wolna, Źródlana.

Gdzie głosować?
Strażnica OSP, ul. Strażacka 11

Czy mogę głosować za pomocą internetu i tradycyjnej metody?
Nie. Każdy z mieszkańców ma do dyspozycji TYLKO JEDEN GŁOS. Jeśli zdecydujemy się na głosowanie internetowe to nie możemy już głosować tradycyjnie i na odwrót. W sytuacji, kiedy ktoś odda więcej głosów, wszystkie jego głosy zostaną uznane za nieważne.

Jak uzupełnić kartę do głosowania?
Karta do głosowania to formularz, na którym trzeba wpisać swoje imię i nazwisko, adres, a także numer PESEL. Należy także postawić znak "X" obok numeru i nazwy zadania, na które głosujemy.
Informacja WEKiS UM_stypendia szkolne
Informacja WEKiS UM_stypendia szkolne_Link
Uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego 2014/2015
Corocznym zwyczajem powitaliśmy kolejny rok szkolny uroczystą akademią wspominając historyczne fakty z dziejów Ojczyzny związane w sierpniowymi i wrześniowymi rocznicami. Dzisiejszy dzień jest też ważny dla naszej lokalnej społeczności - 25 lat temu, dzięki zaangażowaniu kierowników Szkoły Podstawowej nr 8: Pana Floriana Karpińskiego i Pani Wandy Dutkiewicz oraz społeczności Dąbrowy Narodowej, uczniowie po raz pierwszy przekroczyli próg budynku szkolnego, w którym obecnie się uczymy. Wcześniej dzieci chodziły do budynku przy ulicy Długiej, w którym obecnie jest Stowarzyszenie BETLEJEM.
Życzymy wielu sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym. Nauczycielom wyrozumiałości i cierpliwości a naszym Uczniom zapału w zdobywaniu wiedzy i wielu sukcesów.

Wychowawcy klas drugich G9

Archiwum Szkoły: "Uroczyste otwarcie budynku szkolnego przy ul. Spółdzielczej 9"
WF na 100% w naszej Szkole!
23 sierpnia 2014 roku w trakcie pikniku rodzinnego w parku Podłęże wręczono nagrody w akcji WF na 100 %. Nasza szkoła wygrała rywalizację i otrzymała nagrodę pieniężną o wysokości 1200 PLN, która zostanie przeznaczona na zakup sprzętu sportowego. Przypomnijmy, że „WF na 100%" - to akcja skierowana do uczniów, nauczycieli wychowania fizycznego oraz dyrektorów szkół gimnazjalnych z terenu miasta Jaworzna w celu zwiększenia frekwencji uczniów na lekcjach wychowania fizycznego. Inicjatorem, a zarazem organizatorem akcji jest Zespół Lecznictwa Otwartego Sp. zo.o., który przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Jaworznie oraz doradcy metodycznego z wychowania fizycznego w Jaworznie. W dobie dramatycznie malejącej aktywności ruchowej dzieci i młodzieży oraz plagi zwolnień z zajęć wychowania fizycznego chcemy zmienić sposób myślenia o lekcjach wychowania fizycznego w gimnazjach oraz zachęcić młodzież do aktywnego udziału w zajęciach. Organizowana akcja ma motywować nauczycieli do przeprowadzania ciekawych, atrakcyjnych i zgodnych z oczekiwaniami uczniów lekcji wychowania fizycznego. Zależy nam na tym, aby wzmocnić wśród uczniów postawę dbałości o sprawność fizyczną, prawidłowy rozwój, zdrowie fizyczne, psychiczne i społeczne. Chcemy, aby uczniowie dostrzegali związek pomiędzy aktywnością fizyczną a zdrowiem.

mgr Mariusz Kowalski
Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2014/2015
Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2014/2015
Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2014/2015 rozpocznie się o godz. 9.00 na boisku szkolnym.

Wszyscy uczniowie w strojach galowych przychodzą do szkoły o godz. 8.45 , wchodzą do sal lekcyjnych i z wychowawcami schodzą na boisko (nie obowiązuje zmiana obuwia).

Uczniowie kl. 4-6 Szkoły Podstawowej i I – III Gimnazjum przynoszą długopisy i notatniki w celu zapisania informacji organizacyjnych.


Wykaz sal:

Szkoła Podstawowa:

Klasa 1 a wychowawca p. Agnieszka Stolarczyk sala 107
Klasa 1 b wychowawca p. Diana Nowak sala 15
Klasa 1 c wychowawca p. Bożena Szencel sala 105
Klasa 2a wychowawca p. Justyna Starzyk sala 103
Klasa 2b wychowawca p. Katarzyna Lisecka sala 108
Klasa 3a wychowawca p. Dorota Uznańska – Gaj sala 104
Klasa 3b wychowawca p. Ewa Banduła sala 106
Klasa 4a wychowawca p. Irena Rusin sala 200
Klasa 4b wychowawca p. Jadwiga Wisławska sala 205
Klasa 5a wychowawca p. Marzena Kurek sala 203
Klasa 5b wychowawca p. Aleksandra Bryła sala 201
Klasa 6a wychowawca p. Elżbieta Nowacka sala 207
Klasa 6b wychowawca p. Sylwia Ganobis sala 206


Gimnazjum:

Klasa Ia wychowawca p. Małgorzata Silbert sala 306
Klasa Ib wychowawca p. Agnieszka Rams sala 300
Klasa IIa wychowawca p. Joanna Gruszecka sala 305
Klasa IIb wychowawca p. Agnieszka Gacek sala 204
Klasa IIIa wychowawca p. Renata Świątek sala 301
Klasa IIIb wychowawca p. Andrzej Nocoń sala 307


SZANOWNI RODZICE

Ze względu na bezpieczeństwo uczniów prosimy aby zrezygnowali Państwo ( w miarę możliwości ) z przyjazdu do szkoły samochodami, ewentualnie pojazdy zaparkowali z dala od szkoły, np.: w okolicach OSP przy ul. Starowiejskiej lub przy ul. Dąbrowskiej. Pod bramą szkoły o bezpieczeństwo zadba patrol Straży Miejskiej.

Dyrektor Szkoły
UWAGA KLASA I G9!
UWAGA DLA RODZICÓW I UCZNIÓW KL. I G9

Proszę nie dokonywać zakupu książek do języka angielskiego i języka niemieckiego. Nauczyciele uzgodnią typ podręcznika (zaawansowany lub początkujący) po 1 września.
Nauczyciele Języków Obcych.
INFORMACJA_WYPRAWKA SZKOLNA
Szanowni Państwo proszę o zapoznanie się z informacją dotyczącą WYPRAWKI SZKOLNEJ_Link
Zarządzenie Prezydenta Miasta Jaworzna_Link

WNIOSEK o dofinansowanie zakupu podręczników w roku szkolnym 2014/2015 w Szkole Podstawowej Nr 8 i Gimnazjum nr 9_Link
Informacja Kuratorium Oświaty w Katowicach - "Wyprawka szkolna"_Link

Wnioski również do pobrania w sekretariacie.
Dyrektor Szkoły
Strona 1 z 12 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.