Forum · Linki · Kategorie Newsów August 01 2015 20:10:52
Nawigacja
ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 4

HISTORIA SZKOŁY
PLAN LEKCJI
TU JESTEŚMY
KONTAKT_SEKRETARIAT
PLAN OPUSZCZANIA BUDYNKU
Ewaluacja wewnętrzna
Ewaluacja zewnętrzna_raport
Moje dziecko w szkole
STOŁÓWKA SZKOLNA
Świetlica Szkolna
RADA RODZICÓW INFORMUJE
Miło jest nam poinformować
Wspomnienia z mojej "podstawówki"
PLAN PRACY ZS4

SP 8

Patron Szkoły
Statut SP8
Uchwała nr 3_wrzesień 2012
Uchwała nr 3_wrzesień 2013
Uchwała nr 9_luty 2014
Uchwała nr 10_luty 2014
Uchwała nr 8_marzec 2015
Koncepcja Pracy SP8
PSO SP8
Szkolny zestaw podreczników SP8
Zasady rekrutacji SP8
Szkoła dla 6-latka_prezentacja
Ankieta 6-latki
Przed szkolnym startem
RSU SP8
Poznaj naszą szkołę I-III
Poznaj naszą szkołę IV-VI
Sportowa Ósemka
SUKCESY I-III SP8
SUKCESY IV-VI SP8
KONKURSY SP8

G 9

Patron G9
Statut G9
Uchwała nr 7_luty 2014
Koncepcja Pracy G9
PSO
Szkolny zestaw podręczników
Zasady rekrutacji
Informator "Co po gimnazjum"
RSU
Poznaj naszą szkołę
SUKCESY G9
SPORTOWY KORCZAK
Czas na zdrowie
KONKURSY G9
Doradca Zawodowy G9 informuje
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Szukaj


Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 546
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: AdminEla
NASZE AKCJE

Żywe obrazy
W tym roku szkolnym uczniowie klas VI a i V b wzięli udział w projekcie "Żywe obrazy" organizowanym przez SP nr 1 w Jaworznie. Pracując pod kierunkiem swoich nauczycieli- I. Rusin, D. Nowak, J. Aszkowskiej i M. Mlostka, uczniowie pracowali nad pokazaniem "na żywo" obrazu Fridy Kahlo pt. "Autoportret z Bonito" z 1941 r. Dawid i Adam Pawlikowie przygotowali postery z informacjami na temat malarki oraz obrazu. Wojciech Guja i Damian Patyk będą "kustoszami", prezentującymi obraz i autorkę podczas finału projektu 13.05.2015 w SP nr 1. Magdalena Michalik i Jagna Nocoń malowały tło do prezentacji obrazu i przygotowywały się do roli modelki- Fridy Kahlo- podczas prezentacji. Wszyscy uczniowie podczas pracy nad projektem zapoznali się z życiorysem malarki i jej twórczością.

Irena Rusin


kliknij na zdjęcie i zobacz więcej!
SPORT W NASZEJ SZKOLE
Zapraszamy na sportowe blogi naszej szkoły :)

Link_sportowykorczak

Link_sportowa ósemka
Zapraszamy do wspónej zabawy!
Serdecznie Zapraszamy na Rodzinny Piknik „Muzyka łączy pokolenia i łagodzi obyczaje”, który odbędzie się 30 maja 2015 roku ( sobota) od godziny 9.00- 14.00 na boisku Zespołu Szkół nr 4.
Będzie to wspaniała okazja do wspólnej zabawy Dzieci , Rodziców, Dziadków i Nauczycieli.

W programie m.in.
• Ścieżka rowerowa dla uczniów i rodziców SP
Ścieżka rowerowa nie jest wyścigiem na czas. Jest zabawą rodzinną.
Uczestnicy ścieżki rowerowej zgłaszają się w godz. 8.00 - 8.15 przy bramie szkolnej ZS4 w Jaworznie przy ul. Spółdzielczej 9, gdzie dokonane zostaną zapisy w trakcie których uczestnicy otrzymają numer startowy, mapę z trasą, regulamin i pierwsze zadanie konkursowe.
Po zakończeniu zapisów planowany start uczestników trasy rowerowej od godz. 8.20. -zgodnie z wylosowanymi numerami co 1 min wyruszają uczestnicy (dla zachowania bezpieczeństwa). Po drodze, zgodnie z otrzymaną mapą, każdy uczestnik odwiedzi miejsca zdobywania punktacji, które będą się liczyć do klasyfikacji (pytania będą dotyczyć savoir vivre oraz ścieżki edukacyjnej).
• Egzamin na kartę rowerową
• Występ zespołu „Dąbrowianki”
• Występ teatru „Maska” i dzieci z klas I-III
• Rodzinny „Talent Show” z nagrodami
• Teatrzyk kulturalny w wykonaniu gimnazjalistów
• Dzielnicowy Aerobik
• Zajęcia Centrum Edukacyjnego TAMARIKI
• Koncert „Fabryki Talentów”
• Stoiska gastronomiczne: grill, soki owocowe, napoje zimne i cieple
• Kiermasz domowych ciast
• Harcerska gra terenowa
• Gry i zabawy plastyczne i sportowe z nagrodami
• Loteria fantowa
• Warsztaty decupage
• Malowanie twarzy


Zapraszamy 
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne ZS4
„WIOSNA, CIEPLEJSZY WIEJE WIATR...”
Takie hasło towarzyszyło akademii poświęconej tradycjom wielkanocnym, którą w dniu 30.03.2015 zaprezentowały klasy 4a i 4b wraz z wychowawcami. Pierwsza część akademii była jednak poświęcona wspomnieniu papieża Jana Pawła II, którego 10 rocznicę śmierci obchodziliśmy 2 kwietnia. Odśpiewaliśmy ulubioną pieśń papieża- „Barkę” i przypomnieliśmy sobie jego postać zarówno jako głowę Kościoła ale również jako wspaniałego, ciepłego człowieka. Główna część występu czwartoklasistów obejmowała prezentację zwyczajów wielkanocnych i ich znaczenia w tradycji chrześcijańskiej. Występujący uczniowie opowiedzieli o Rezurekcji, święceniu pokarmów w Wielką Sobotę oraz poprzedzającym je poście. Na scenie pojawiły się również symbole wielkanocne- pisanki, kwoka, kurczaczek, baranek i zając. Cała ta czereda w żartobliwy sposób opowiadała o wiosennych świętach. Całość przedstawienia zakończono odśpiewaniem znanej wszystkim piosenki Skaldów „Wiosna”, choć za oknami sali gimnastycznej pogoda zmieniała się, jak to w marcu...

Irena Rusin


kliknij na zdjęcie i zobacz więcej!
Podaruj innym uśmiech
W ramach realizowanego projektu „Etyka nie tylko dla smyka” nauczyciele z klas I-III we współpracy z kołem wolontariatu Sursum Corda zorganizowali wyjazd do Domu Dziecka. Uczniowie pod kierunkiem swoich opiekunów p. Ewy Banduły, p. Doroty Uznańskiej – Gaj oraz p. Justyny Starzyk zaprezentowali swoje umiejętności taneczne, wokalne oraz przedstawili inscenizację „O Koguciku Złotym Grzebyku”. Występy nagrodzone zostały gromkimi brawami, a na koniec wszyscy włączyli się do wspólnej zabawy. Oprócz przygotowanego programu artystycznego podarowaliśmy placówce zebrane książki, przybory szkolne.

Dorota Uznańska-Gaj


kliknij na zdjęcie i zobacz więcej!
WYBORY KSIĄŻEK
Po przeprowadzeniu analizy Waszych propozycji - "Książek, które powinny znaleźć się w naszej bibliotece", dokonałyśmy zakupów i można już wypożyczać nowości. Na dołączonych zdjęciach można obejrzeć okładki najnowszych książek.

Beata Grzegorczyk
kliknij na zdjęcie i zobacz więcej!


Gratulujemy sukcesów!
W piątek 27 marca 2015 roku w Muzeum Miasta Jaworzna już po raz szósty zorganizowano konkurs „Z dziejów mojego miasta”, podczas którego uczniowie musieli się wykazać szczegółową wiedzą na temat Jaworzna. Po przejściu etapu pisemnego do ścisłego finału spośród kilkudziesięciu uczniów jaworznickich szkół podstawowych i gimnazjalnych dostało się dwoje reprezentantów Szkoły Podstawowej Nr 8 i czworo zawodników z Gimnazjum Nr 9. W finale czekało już na nich trudniejsze zadanie – przygotowanie pracy na wybrany temat i przedstawienie jej jury.
Finał tej edycji konkursu należał zdecydowanie do uczniów Zespołu Szkół nr 4 w Jaworznie, można rzec, że to był pogrom, świetnie przygotowani uczniowie naszej szkoły nie pozostawili złudzeń rywalom…

Kategoria - szkoły podstawowe Jaworzno:
I miejsce – Maciej Szyndler (Vb) - temat opowiadania: Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Osiedlu Stałym,
II miejsce – Alicja Guja (VIa) – temat opowiadania: Historia oświaty i OSP w Dąbrowie Narodowej.

Kategoria – gimnazja Jaworzno:
I miejsce – Jakub Staszczyk (IIa) – temat opowiadania: Jaworzno łączy pokolenia,
II miejsce – Paweł Cichoń (IIa) – temat opowiadania: Historia Energetyki w Jaworznie,
III miejsce – Wojciech Wójcik (IIIb) – temat opowiadania: Surowce mineralne a rozwój miasta,
V miejsce – Maksymilian Wnęczak (Ia) – temat opowiadania: Dzieje kościoła Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Narodowej.
Warto dodać, że Wojciech Wójcik i Paweł Cichoń byli już przed laty laureatami tego konkursu. Zwycięzcy odebrali nagrody z rąk Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w J-nie - Zbigniewa Miki, Dyrektora Muzeum Miasta Jaworzna - Przemysława Dudzika oraz organizatora konkursu – p. Elżbiety Trojan. Gratulujemy ;))
https://www.youtube.com/watch?v=N8zaVoBkl8A
Marcin Mlostek

Ogólnopolskie Wybory Książek
Do końca marca 2015 r. w szkołach organizowane były Ogólnopolskie Wybory Książek.
Podczas trwania akcji uczniowie wrzucą do urn karty do głosowania, gdzie wpiszą tytuły (od 1 do 3) najciekawszych książek, które czytali w ostatnim czasie. Wyniki wyborów zostaną przesłane do organizatora akcji, którym jest miesięcznik Biblioteka w Szkole i Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy, a za jego pośrednictwem do Pani Minister Edukacji Narodowej.
Jest szansa, że to Dzieci i Młodzież zdecydują jakie książki będą czytać w szkole.
Uczniowie Zespołu Szkół nr 4 również wpisali się w nową akcję propagującą czytelnictwo jako atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego. Dla nas bibliotekarzy była to świetna okazja do poznania faktycznych zainteresowań czytelniczych uczniów oraz promowania biblioteki szkolnej.

Beata Grzegorczyk
Ewa Wrońska
ZAPROSZENIE_JAWORZNICKIE TARGI EDUKACJI


Link_JAWORZNICKIE TARGI EDUKACJI!

Link_Poradnik dla ucznia_CO PO GIMNAZJUM?

Link_Poradnik dla rodziców_Predyspozycje zawodowe
"Dzieci z różnych stron świata"_wyniki konkursu
Szkoła Podstawowa nr 8 w Jaworznie zorganizowała Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Dzieci z różnych stron świata-pacynka, kukiełka lub marionetka”. Na konkurs wpłynęło 126 prac. Komisja w składzie: Katarzyna Lisecka, Diana Nowak oraz Ewa Banduła, miała ogromny problem z wyborem tych najpiękniejszych. Oceniane były walory artystyczne, pomysłowość i oryginalność.

I miejsce zajął Marcel Gołdon ze Szkoły Podstawowej nr 48 z Oddziałami Integracyjnymi w Częstochowie (praca wykonana pod kierunkiem pani Marzeny Kujawskiej).

II miejsce zajęła Oliwia Rusin ze Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Jabłonnie (praca wykonana pod kierunkiem pani Pauliny Sulimy).

III miejsce zajęła Bianka Łukasik ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Malborku (praca wykonana pod kierunkiem pani Doroty Wensker).

Zwycięzcom gratulujemy, nagrody zostaną przesłane pocztą. Dziękujemy także wszystkim uczniom oraz ich nauczycielom za przygotowanie dzieci do udziału konkursie.

Katarzyna Lisecka
Strona 1 z 16 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.