Forum · Linki · Kategorie Newsów January 26 2015 07:19:48
Nawigacja
ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 4

HISTORIA SZKOŁY
PLAN LEKCJI
TU JESTEŚMY
KONTAKT_SEKRETARIAT
PLAN OPUSZCZANIA BUDYNKU
Ewaluacja wewnętrzna
Ewaluacja zewnętrzna_raport
Moje dziecko w szkole
STOŁÓWKA SZKOLNA
RADA RODZICÓW INFORMUJE
Miło jest nam poinformować
Wspomnienia z mojej "podstawówki"

SP 8

Patron Szkoły
Statut SP8
Aneks 1 do Statutu SP8
Aneks 2 do Statutu SP8
Aneks 3 do Statutu SP8
Aneks 4 do Statutu SP8
Koncepcja Pracy SP8
Szkolny zestaw podreczników SP8
Zasady rekrutacji SP8
Szkoła dla 6-latka_prezentacja
Ankieta 6-latki
Przed szkolnym startem
RSU SP8
Poznaj naszą szkołę I-III
Poznaj naszą szkołę IV-VI
Sportowa Ósemka
SUKCESY I-III SP8
SUKCESY IV-VI SP8

G 9

Patron G9
Statut G9
Uchwała nr 7_luty 2014
Koncepcja Pracy G9
KONCEPCJA G9_Plan Pracy
PSO
Szkolny zestaw podręczników
Zasady rekrutacji
Informator "Co po gimnazjum"
RSU
Poznaj naszą szkołę
SUKCESY G9
SPORTOWY KORCZAK
Czas na zdrowie
KONKURSY G9
Doradca Zawodowy G9 informuje
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Szukaj

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 546
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: AdminEla
NASZE AKCJE

Wspólne kolędowanie
Dnia 18.12. 2014 r. w naszej szkole odbyło się wspólne kolędowanie. Klasy przedstawiały przygotowane przez siebie kolędy i pastorałki często poprzez łączenie śpiewu z graniem na instrumentach muzycznych. Dzieci i młodzież poznawały również znaczenie zwyczajów bożonarodzeniowych przypatrując się przygotowaniom do świąt uczniowskiej „rodzinki”.

ks. Andrzej Lis

kliknij na zdjęcie i zobacz więcej!

„Zagłoba swatem” , czyli Sienkiewicz na wesoło
Tradycją Gimnazjum nr 9 stała się już cykliczna impreza związana z Narodowym Czytaniem Literatury. Rok 2014 był poświęcony polskiemu nobliście Henrykowi Sienkiewiczowi. Z tej to okazji 16 grudnia tegoż roku Klub Młodego Aktora i Przyjaciele zaprosili uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 i Gimnazjum nr 9 na spektakl teatralny.
Klasa 3b wraz z p. Dyrektor mgr D. Dubiel i p. mgr. A. Noconiem przygotowała uwspółcześnioną scenkę walki Rotgiera ze Zbyszkiem z Bogdańca, dzięki czemu powieść historyczna „Krzyżacy” zyskała bardziej przystępny wyraz.
Następnie uczniowie Klubu Młodego Aktora wraz z Przyjaciółmi przedstawili zebranym Sienkiewiczowską jednoaktówkę pt . „Zagłoba swatem”. Ich niezwykłe zdolności aktorskie i oprawa muzyczna wykorzystująca współczesne utwory, która stanowiła tło a zarazem komentarz do przedstawionych scen, sprawiły, że i młodsi i starsi widzowie oglądali swoich kolegów z zaciekawieniem i podziwem.
Ogromnym atutem całości były oryginalne stroje szlacheckie, które młodym aktorom udostępniła Opera Śląska w Bytomiu. Z tego miejsca również uczniowie i organizatorzy serdecznie dziękują Dyrekcji Opery Śląskiej za pomoc w organizacji tej uroczystości. Warto dodać, że „dobrych duszków” całego przedstawienia było więcej. Dziękujemy Pani Smagacz, za wspaniałą lekcję literatury dla klas trzecich oraz rodzicom: Panu Dubielowi i Panu Skotnickiemu za wsparcie techniczne.
Uczniów w całym przedsięwzięciu wspierały nauczycielki ZS4: mgr K. Mrożek; mgr E. Banduła, mgr E. Wrońska i mgr B. Wojtyra.
SZLACHETNA PACZKA 2014 r.
Dzięki darom serca jakie Państwo okazali 14 grudnia 2014 r., przekazałam „Szlachetną Paczkę” składającą się z 25 paczek zawierających pomoc materialną, na jaką oczekiwała rodzina. A oto krótkie sprawozdanie, które otrzymaliśmy od wolontariusza opiekującego się rodziną.

Drogi Darczyńco,
cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze!
Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem, ale strzałem prosto w serce. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza, kiedy wydają się nierealne.
Cieszymy się, że uczestniczyłeś w radości obdarowanej rodziny podczas dostarczenia paczki.
Wolontariusz, który opiekował się rodziną (oznaczonej numerem SLA-958-037765), chciał przekazać kilka słów od siebie.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.
Jak Pan Tadeusz sam powiedział: "gdy pierwsze 4 osoby wniosły paczkę, nie mogłem uwierzyć, że jest taka duża, a tu zza drzwi wyłaniały się kolejne i kolejne, to jest nie do opisania!". Paczki zajęły praktycznie całe mieszkanie! Razem z Panem Tadeuszem przez dwie godziny dokładnie oglądaliśmy zawartość każdej paczki. Pan Tadeusz na sam koniec bardzo radosnym głosem powiedział: "Pierwszy raz od dawna zrobię sobie prawdziwe potrawy na święta i będę mógł z czystym sercem postawić dodatkowy talerz na stole."
Co chce Państwu przekazać wolontariusz:
Bardzo dziękuje za wspaniałą paczkę. Jej wielkość przerosła moje wszystkie wyobrażenia i byłem w takim samym szoku jak Pan Tadeusz. Proszę złożyć wszystkim osobom najszczersze podziękowania od Pana Tadeusza, ode mnie oraz od całej Paczkowej Rodziny. Dziękuję bardzo i życzę Wesołych Świąt i wszystkiego dobrego w Nowym Roku.
Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:
Warto być dobrym człowiekiem i robić coś dla innych, wtedy nawet w tak nieoczekiwanym momencie również nas samych spotka coś wyjątkowego jak mnie w dzisiejszym dniu. Nie jestem typem mówcy, dlatego przepraszam, ale jestem w stanie powiedzieć tylko: "bardzo dziękuję za okazaną dobroć wszystkim szlachetnym osobom, które to robią i, że wierzę, że ta dobroć do Państwa wróci ze zdwojoną siłą. W ciągu ostatnich lat ludzie zapominają być ludźmi, nie patrzą na drugą osobę, lecz tylko na siebie. Serce się raduje, gdy widzę takie osoby jak Wy, które pomimo tego jak jest w dzisiejszym świecie, umieją pomóc innej osobie bez oczekiwania na cokolwiek z ich strony."

Renata Świątek
1% DLA NASZEJ SZKOŁY
Prosimy o wsparcie naszej szkoły:

KRS 0000132934

w pozycji - Cel szczegółowy - należy wpisać:

Zespół Szkół Nr 4 w Jaworznie
"Etyka nie tylko dla smyka"
W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do pilotażu projektu „Etyka nie tylko dla smyka”, który został opracowany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji we współpracy z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym. Projekt skierowany jest do nauczycieli, uczniów klas I-III szkoły podstawowej i ich rodziców. Ideą projektu jest rozwijanie kompetencji społecznych, kształtowanie postaw etyczno-moralnych w zakresie edukacji społecznej, etyki i tematyki antykorupcyjnej. Liderem koordynującym przebieg projektu w naszej szkole jest Dorota Uznańska –Gaj.


WESOŁYCH ŚWIĄT


Wesołych Świąt
Dyrekcja i Nauczyciele składają Państwu
najlepsze życzenia Świateczne i Noworoczne.
Dziękujemy za życzliwość, współpracę i udział w Kiermaszu Bożonarodzeniowym.

Niech Święta Bożego Narodzenia
będą czasem spokoju i wypoczynku w rodzinnym gronie,
a Nowy Rok niech przyniesie tylko dobro i radość.
Dziękujemy za prace plastyczne na Jarmark Bożonarodzeniowy dzieciom z Łubowca.
Dzień Pamięci AK Jaworzno
Jak co roku w Centrum Kultury – Teatrze Sztuk odbyło się w poniedziałek 1 grudnia spotkanie, podczas którego jaworznianie wspominali działaczy jaworznickiego odłamu Armii Krajowej.
Skąd 1 grudnia? Bowiem to właśnie tego dnia, 1943 roku, odbyła się akcja likwidacyjna organizacji konspiracyjnych, wchodzących w skład XX Batalionu Szturmowego AK w Jaworznie. Dzień Pamięci w Jaworznie organizują Stowarzyszenie Pamięci Armii Krajowej, Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, harcerze i Teatr Sztuk.
SPAK organizuje w listopadzie konkurs w jaworznickich szkołach, a 1 grudnia podczas dnia pamięci odbywa się wręczenie nagród laureatom. Tak samo było i w tym roku. Nasz szkoła zajęła wysokie miejsca: Paweł Cichoń (IIa) zwyciężył w kategorii Gimnazjum w naszym mieście a Dawid Pawlik (6a) zajął II miejsce w kategorii Szkoła Podstawowa w Jaworznie.
Gratulujemy.

Marcin Mlostek
''Moje ciało jest świątynią, a taniec jest moją modlitwą"
28 listopada 2014 roku w Gimnazjum nr 11 w Jaworznie Pieczyskach odbyły się Mistrzostwa Miasta Jaworzna w aerobiku rekreacyjnym.
Organizatorem Mistrzostw Jaworzna Szkół w Aerobiku Sportowym byli: Gimnazjum nr 11, LKS Ciężkowianka i Klub „Wega” oraz Miejski Szkolny Związek Sportowy w Jaworznie. Mistrzostwa były dofinansowane ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu FIO oraz z budżetu miasta Jaworzna.
Nie mogło tam zabraknąć szkolnego zespołu tanecznego „Hulajdusza Mariusza”. Dziewczęta godnie reprezentowały szkołę podstawową oraz gimnazjum.
Celami mistrzostw były: popularyzacja tańca i aerobiku wśród młodzieży, promocja zdrowego trybu życia połączona z elementami profilaktyki, popularyzacja alternatywnych do nałogów form spędzania wolnego czasu i oczywiście wyłonienie najlepszych zawodniczek. Każda drużyna musiała przygotować układ taneczny trwający około 2 minut zawierający kroki i figury charakterystyczne dla aerobiku rekreacyjnego. Prezentacja rozpoczynała się zwyczajowo od piramidy wieloosobowej. Dla najlepszych zespołów przygotowano puchary i dyplomy.
Wśród uczestników mistrzostw były zarówno takie osoby, które zajmują się aerobikiem już od dobrych kilku lat, ale także debiutanci.
Przygotowania do występu trwały długo i niejednokrotnie był to owoc wieloletniej pracy. Jury miało trudny orzech do zgryzienia, ale po długich obradach udało się wyłonić zwycięzców. W kategorii szkół podstawowych dziewczęta w składzie: Oliwia Dziubek, Ewa Matyniak, Julia Kania, Julia Krzysica, Gabriela Jazowska, Milena Czak, wytańczyły II miejsce.
Gimnazjalistki w składzie: Aleksandra Osmenda, Karolina Kaszuba, Jessica Schwartz, Zuzanna Gołas, Wiktoria Trzewiczek, Julia Zypser, wytańczyły wyróżnienie I – go stopnia.
Gratulacje
http://www.jaw.pl/2014/11/mistrzostwa-jaworzna-w-aerobiku-rekreacyjnym-2/

http://www.jaworznianin.pl/2014/12/mistrzostwa-jaworzna-w-aerobiku-rekreacyjnym-fotogaleria/

-- DORADCA METODYCZNY Z WYCHOWANIA FIZYCZNEGO
MGR MARIUSZ KOWALSKI
Brak celu...bezsensownym czyni strzelanie [...] – Vedan
13 listopada 2014 roku nasza szkoła wzięła udział w Miejskich zawodach strzeleckich o Puchar Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury im. Jaworzniaków w Jaworznie. Gimnazjum reprezentowała dwuosobowa drużyna w składzie Zastrzeżyński Kacper i Ślusarczyk Oskar. Na strzelnicy miejskiej zameldowało się 32 uczniów z ośmiu szkół. Sędziom głównym był pan Józef Kot.
Każdy z uczestników oddawał po 20 strzałów do tarczy znajdującej się w odległości 50 metrów z postawy leżącej. Młodzież gimnazjalna mogła skorzystać z podpórki pod karabin sportowy. Czas pomiędzy seriami umiliła wojskowa grochówka prosto z kotła. Kacper Zastrzeżyński wystrzelał wynik 183 punktów, co dało dla naszego gimnazjum I miejsce indywidualnie. Oskar Ślusarczyk dołożył kolejne 150 oczek, które uplasowały go na 5 pozycji. Niestety brak trzeciego strzelca (choroba) pozwolił nam zająć 4 miejsce drużynowo. Za rok będzie lepiej i wrócimy z kompletem zwycięstw.

Mariusz Kowalski
http://mdk.jaw.pl/cel-i-pal/#more-6953
SPRAWDZIAN W KLASIE SZÓSTEJ!

INFOMACJA CKE_ SPRAWDZIAN W KLASIE SZÓSTEJ OD ROKU SZKOLNEGO 2014/2015_LINK
Strona 1 z 14 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.