Szkoła Podstawowa Nr 8 im. Janusza Korczaka

Od grosika do złotówki

Nasza Szkoła przystąpiła do programu "Od grosika do złotówki".

Więcej o programie: https://od-grosika-do-zlotowki.junior.org.pl/upload/baner3.swf

11 grudnia 2017
Ewa Banduła

Nauczyciel na medal

W dniu 6 grudnia 2017 r. odbyło się podsumowanie I etapu konkursu zorganizowanego przez Dziennik Zachodni "Nauczyciel na medal".  Wśród nagrodzonych  na uroczystości byli również nauczyciele naszej Szkoły.

Głosowanie w miastach i powiatach trwało do dnia 08.11 do godz 21:30.

Kat. Klasy 1-3

1. Ewa Banduła – uzyskała 286 głosów i tym samym zajęła II miejsce (brakło tylko 15 głosów do I m.)

Kat. Klasy 4-7 i gimnazjum

1. Joanna Gruszecka uzyskała 376 głosów i tym samym zajęła II miejsce
  2. Mariusz Kowalski uzyskał 252 głosy i tym sam zajął III miejsce.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w pracy zawodowej.

6 grudnia 2017

Pociąg do wolności

W dniu 9 listopada 2017 r. świętowaliśmy w naszej Szkole 11. Listopada. Uczniowie klas siódmych zaprezentowali z tej okazji program artystyczny pt. „Pociąg do wolności”, będący poetycką i muzyczną podróżą od czasów zaborów, poprzez powstania narodowe, I Wojnę Światową aż do odzyskania przez Polskę niepodległości. Młodzi artyści zaprezentowali swój program również podczas obchodów Święta Niepodległości w OSP Dąbrowa Narodowa. Wraz z zespołem „Dąbrowianki” śpiewali pieśni powstańcze i partyzanckie, ucząc się równocześnie historii.

10 listopada 2017
Irena Rusin

Uwaga!!! Uwaga!!!

Na tablicy ogłoszeń już pojawiły się wyniki szkolnego projektu „Festiwal Lektur Szkolnych”

Brawo IIIb!!! I Brawo Wszyscy.

Wręczenie nagród dla zwycięzców oraz nagród indywidualnych już wkrótce.

4 grudnia 2017
Barbara Wojtyra
Przejdź do - Finał „Festiwalu Lektur Szkolnych”

Finał „Festiwalu Lektur Szkolnych”

Tego co działo się w Andrzejki w naszej szkole nie da się opisać!! Ale można zobaczyć!! Jedno jest pewne … mamy najlepszych uczniów na świecie

30 listopada 2017
Barbara Wojtyra

XVIII Masowe Biegi Przełajowe o Puchar Prezydenta Miasta Jaworzna

26.09.2017 w Parku Podłęże odbyły się XVIII Masowe Biegi Przełajowe o Puchar Prezydenta Miasta Jaworzna. Współorganizatorami zawodów byli:

• MCKiS Jaworzno,
  • UM Jaworzno Wydział Edukacji, Kultury i Sportu
  • II Liceum Ogólnokształcące w Jaworznie
  • Szkoła Podstawowa nr 8 w Jaworznie

W biegach wzięło udział 717 biegaczy z 24 jaworznickich szkół. Nie zabrakło tam też naszych reprezentantów.

Drużynowo chłopcy zajęli 4 miejsce, a dziewczęta 15. Indywidualnie na podium stanął Marcel Czarny zajmując w swojej kategorii wiekowej I miejsce. Pozostali zawodnicy zajmowali liczne miejsca w pierwszej dziesiątce, które premiowały Sportową Ósemkę w kategorii generalnej.

Opiekunami sportowców byli Pan Mariusz Kowalski i Pan Paweł Mrożek.

Wielkie gratulacje dla wszystkich biegaczy.

26 września 2017

Śladami Lewandowskiego

Mamy dla Was kolejną wspaniałą wiadomość. Nasi piłkarze wywalczyli kolejne zwycięstwa i przodują w swoich grupach eliminacyjnych. Zawody odbywały się na boiskach przy SP 11 i SP 13 w Jaworznie. 29.09 i 19.10. Pierwsi wystartowali chłopcy z klas 4 – 6.  Chłopcy postawili poprzeczkę wysoko wygrywając wszystkie mecze eliminacyjne tracąc tylko jedną bramkę. W grupie starszej rozgrywanej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej zostaliśmy również liderem grupy. Poniżej przedstawiamy wyniki poszczególnych spotkań.

19 października 2017
Czytaj więcej o: Śladami Lewandowskiego

3 października 2017 roku uczniowie naszej szkoły zajęli 3 miejsce na Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych biegach przełajowych chłopców. Opiekunem był pan Mariusz Kowalski. W Parku Podłęże reprezentacja Sportowej Ósemki uznała wyższość biegaczy z SP 2 i SP 13. Cieszy fakt, że nawiązaliśmy wyrównaną walkę z uczniami klas sportowych. Nagrodą większą niż puchar był awans do zawodów wojewódzkich, które odbyły się 20 listopada. Tutaj kolejny sukces i najbardziej nielubiane miejsce przez sportowców. 4 miejsce na zawodach rejonowych zawdzięczamy świetnej dyspozycji chłopaków: Chwast Bartosz, Durlak Kamil, Góra Kamil, Olborski Kacper, Kural Piotr, Sroka Łukasz, Wnęczak Mateusz, Zapałą Łukasz, Bator Mateusz, Graczek Dominik.

Brawa należą się też dziewczętom, które uplasowały się w połowie stawki. Wielkie gratulacje dla wszystkich sportowców. Trzymamy kciuki za kolejne starty.

3 października 2017