Szkoła Podstawowa Nr 8 im. Janusza Korczaka

Przejdź do - To był maj, czyli wspomnienia z obchodów Święta Matematyki….

To był maj, czyli wspomnienia z obchodów Święta Matematyki….

W naszej szkole, w maju uczniowie zmagali się z różnymi zadaniami w związku  ze Świętem Matematyki.

Na lekcjach plastyki uczniowie od klasy pierwszej po szóstą  wykonywali oryginalne prace, przedstawiające piękno otaczającego nas świata, wykorzystując do tego celu jedynie figury geometryczne. Podsumowanie tych działań to wyniki konkursu: „ W krainie figur geometrycznych”. Uczniowie klas siódmych i drugich gimnazjum wyruszyli na poszukiwanie matematyki w terenie. Wyniki swoich odkryć utrwalili aparatami fotograficznymi, a następnie oddali prace na konkurs:„ Matematyka wokół nas”. Natomiast klasy trzecie gimnazjum uczestniczyły w walce konkursowej pt: „ Świat figur przestrzennych”. Rezultat zaskoczył nie tylko komisję, ale również uczniów, którzy mieli okazję zobaczyć przepiękne budowle. Także klasowi mistrzowie ortografii mieli możliwość wykazania się poprzez udział w dyktandzie matematycznym.

Barwne figury geometryczne pojawiły się na drzwiach wielu sal zapraszając wszystkich do wnętrza. Uczniowie udowadniali, że nie boją się matematyki, przez wykonywanie
gazetek w swoich pracowniach przedmiotowych.

Oprócz tych działań na sali gimnastycznej dnia 6 czerwca wszystkie klasy miały okazję pochwalić się, tym, że „ Miłośnik matematyki wygląda tak…..”-  czyli moda matematyczna. Na zakończenie cała społeczność szkolna, przebrana w płaskie figury geometryczne, przeszła ulicami naszej dzielnicy w korowodzie matematycznym.

Mamy nadzieję, że wszyscy bawili się świetnie

30 maja 2018
Monika Grzegorczyk
Przejdź do - Sala przyrody Taurona w „Ósemce”

Sala przyrody Taurona w „Ósemce”

W minionym tygodniu społeczność Szkoły Podstawowej nr 8 im. Janusza Korczaka pożegnała rok szkolny w swoich grupach wiekowych.

Były wiersze , piosenki, radosne skecze, ale i łzy żalu wśród tych, którzy pożegnali się ze Szkołą na zawsze. Dyrekcja wyróżniła najlepszych uczniów, których nagrodami obdarowała Rada Rodziców.

Mimo iż wszyscy czekają na wakacje z utęsknieniem, bo to czas zasłużonego odpoczynku, to jednak
w tej Szkole będzie to czas bardzo wytężonej pracy.

Szkoła Podstawowa nr 8 otrzymała zaproszenie do włączenia się w organizowaną przez firmę TAURON cykliczną akcję pn. „Sala Przyrody TAURONA”.

Z radością uczestniczymy w tegorocznej edycji programu przebiegającej pod hasłem „Zielone światło dla EkoSzkół”,   dzięki której już wkrótce w szkole powstanie nowa klasopracownia przyrody.

Ze środków przekazanych przez TAURON Szkoła już rozpoczęła remont sali lekcyjnej, która zostanie tez wyposażona w nowoczesne pomoce dydaktyczne do nauki przyrody i biologii w klasach IV- VIII. Z pracowni skorzystają też ostatnie klasy oddziałów gimnazjalnych.

Program Sale przyrody TAURONA adresowany jest przede wszystkim do dzieci, ale również
do nauczycieli, na których spoczywa trud przekazania wiedzy najmłodszym.

Uroczystego otwarcia sali dokonamy w ostatnim tygodniu września, toteż już z niecierpliwością czekamy na inaugurację roku szkolnego 2018/2019!