Szkoła Podstawowa Nr 8 im. Janusza Korczaka

Informacja dla rodziców!

Przypominamy rodzicom, którzy zadeklarowali swój udział w warsztatach „Jak pomóc dziecku radzić sobie z własnymi emocjami” o zbliżającym się terminie zajęć w dniu 21.02. 2018 r.  środa o godzinie 17.00 w sali nr 200 naszej szkoły (II piętro).

19 lutego 2018

ZAPRASZAMY NA DRUGĄ EDYCJĘ PROGRAMU WZMACNIANIA RODZINY

Dla kogo?   Dla rodziców i ich dorastających dzieci ( w wieku od 10 do 14 lat).

• Jeśli czujesz, że nie rozumiesz swojego dziecka
  • Obawiasz się, że może zacząć eksperymentować z alkoholem i innymi używkami
  • Brakujcie Ci sposób na spokojną rozmowę z dzieckiem
  • Chciałbyś poprawić swoje umiejętności wychowawcze
  • Nie wiesz jak poradzić sobie z trudnymi emocjami swoimi i dziecka
  • Zastanawiasz się jak postawić granicę jednocześnie okazując wsparcie i miłość

Ten program jest dla Ciebie!

Kiedy?   Rozpoczynamy  od lutego 2018 roku. Będzie odbywał się w Sobotę, w godzinach dopołudniowych. Składa się z 7 cotygodniowych spotkań, trwających 2 godziny zegarowe.

Czego się spodziewać?

• Program prowadzą trzej wykwalifikowani terapeuci
  • W spotkaniach bierze udział kilka rodzin
  • Pierwsza godzina sesji odbywa się w dwóch grupach (osobno młodzież, osobno opiekunowie). Druga godzina to wspólne zajęcia rodzinne
  • Pracujemy i bawimy się metodą warsztatową oraz prezentując filmy DVD

PROGRAM ODNISÓŁ WIELKI SUKCES W WIELKIEJ BRYTANI I STANACH ZJEDNOCZONYCH.

ZAJĘCIA SĄ CAŁKOWICIE BEZPŁATNE!

21 grudnia 2017
Przejdź do - Ze smutkiem pożegnaliśmy Pana Floriana Karpińskiego

Ze smutkiem pożegnaliśmy Pana Floriana Karpińskiego

Ze smutkiem przyjęliśmy informację, że w dniu 6.02.2018 r. zmarł były dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 8 w Jaworznie Pan Florian Karpiński, który wniósł ogromny wkład w rozwój oświaty w Dąbrowie Narodowej.

W zawodzie nauczyciela pracował 40 lat. Życie zawodowe i rodzinne połączył z Dąbrową Narodową w 1964 roku, kiedy rozpoczął w "ósemce" pracę jako nauczyciel zajęć praktycznych i geografii. Wcześniej 9 lat pełnił obowiązki kierownika szkoły w woj. koszalińskim.

W latach 1966 - 1971 był zastępcą ówczesnego dyrektora szkoły w Dąbrowie Narodowej Pana Mariana Smyły, a od 1 września 1971 r. do 31 sierpnia 1986 r. pełnił funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 8 im. Władysława Broniewskiego w Jaworznie.
Nauczycielem czynnym zawodowo był do 1990 r.
Tzw. "stary" budynek szkolny przy ul. Długiej 16 (dzisiaj Stowarzyszenie "Betlejem") wielu mieszkańcom Dąbrowy Narodowej kojarzy się do dzisiaj z młodością spędzoną w szkolnych ławkach i z Panem dyrektorem Florianem Karpińskim, który dbał o szkołę 24 godziny na dobę jak o własny dom.
Doskonale pamiętamy ciekawe lekcje zajęć praktycznych, geografii i kół zainteresowań wypełnione nowinkami technicznymi oraz doskonale wyposażone pracownie zajęć technicznych w "starym" i "nowym" budynku szkolnym.

Tego "nowego" budynku przy ul. Spółdzielczej  nie byłoby, gdyby nie ogromne zaangażowanie Pana dyrektora Floriana Karpińskiego. Budowa "nowej" szkoły z różnych przyczyn przedłużała się i tylko determinacja dyrektora sprawiła, że 1 września 1989 r. dzieci z Dąbrowy Narodowej rozpoczęły naukę w jednym z najnowocześniejszych na tamte czasy budynku szkolnym.

Pana dyrektora Floriana Karpińskiego cechował ogromny potencjał intelektualny, kompetencje i nauczycielska pasja.
Kultura osobista, savoir - vivre, piękna polszczyzna i wielka skromność sprawiły, że Pan Florian Karpiński w pamięci tych, którzy znali Pana dyrektora, zachowa się jako człowiek wyjątkowy.

9 lutego 2018
Dorota Dubiel

Bezpieczne ferie

24 stycznia 2018
Przejdź do - Wyróżnienie dla najbardziej usportowionej szkoły

Wyróżnienie dla najbardziej usportowionej szkoły

W poniedziałek 18 grudnia 2017 roku w Urzędzie Miejskim w Jaworznie nasza szkoła otrzymała wyróżnienie dla najbardziej usportowionej szkoly.  Na ręce Pani Dyrektor Doroty Dubiel gratulacje z życzeniami dalszych sukcesów przekazała Komisja Sportu i Turystyki Rad Miejskiej w Jaworznie.

20 grudnia 2017
Mariusz Kowalski

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Klasowa choinka”

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Klasowa choinka” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 8 w Jaworznie

I miejsce – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II - Jerzmanowa, klasa 3c,
II miejsce – Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej - Damnica, klasa 3,
III miejsce – Szkoła Mistrzostwa Sportowego - Tychy, klasa 1a.

Zwycięzcom gratulujemy!

29 grudnia 2017
Katarzyna Lisecka, Katarzyna Gorczowska

PÓJDŹMY WSZYSCY DO STAJENKI

20. grudnia uczniowie klasy 2a zaprosili swoich kolegów z klas 1 – 3 na bożonarodzeniowe przedstawienie połączone ze wspólnym kolędowaniem. Dzieci w specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem,  przedstawiły sceny narodzin Chrystusa. Mali aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role.Przedstawienie w wykonaniu uczniów klasy 2a wprowadziło wszystkich w iście świąteczny nastrój. Piękny i oryginalny występ, podbił serca publiczności, która gromkimi brawami nagrodziła występujących.

20 grudnia 2017
Ewa Banduła