Szkoła Podstawowa Nr 8 im. Janusza Korczaka

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Wielka Liga Czytelników

Wielka Liga Czytelników

Konkurs skierowany jest do uczniów klas 1-8 oraz ich rodziców. Ma on na celu zachęcenie młodego pokolenia do czytania książek oraz skupienia wokół wspólnego czytania dzieci wraz z rodzicami. Misją wydarzenia jest promowanie czytelnictwa jako ciekawej i rozwijającej formy spędzania czasu wolnego. Celem konkursu jest również wyłonienie najlepszych czytelników.

Uczestnicy szkolnego etapu WLC, którzy zdobędą  co najmniej 6 sprawności, wezmą udział w teście kwalifikacyjnym. Test kwalifikacyjny jest obowiązkowy dla wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w etapie powiatowym. Uczestnik musi zdobyć co najmniej 80% punktów (czyli min. 80 pkt.). Nawet jeżeli w szkole jest tylko jeden uczestnik konkursu, to musi wypełnić test kwalifikacyjny.

W naszej szkole Test będzie dotyczył książki „Cukierku, ty łobuzie” i odbędzie się 28 stycznia.

                                                                           Zapraszamy do zabawy i życzymy powodzenia

 

11 stycznia 2019
Beata Grzegorczyk, Elżbieta Homlak
Przejdź do - Bezpieczna zima

Bezpieczna zima

9 stycznia 2019

Koło Miłośników Gier Planszowych

Od października chętni uczniowie klas 3a, 2a i 1c należą do Szkolnego Klubu Miłośników Gier Planszowych. Podczas zajęć dzieci uczą się zdrowej rywalizacji, poznają zasady gry fair play, nawiązują nowe znajomości, rozwijają sprawność motoryczną, spostrzegawczość, refleks oraz orientację przestrzenną i pamięć.

12 listopada 2018
Katarzyna Gorczowska
Przejdź do - Uroczyste otwarcie bramki przy SP8

Uroczyste otwarcie bramki przy SP8

03 września, tuż po akademii rozpoczynającej nowy Rok Szkolny, Pani Dyrektor wraz z Rodzicami i uczniami klas 3a i 2a uroczyście przecięła wstęgę otwierającą nową bramkę wejściową do szkoły. Dzięki zaangażowaniu i wsparciu Rodziców uczniowie bezpieczniej mogą poruszać się po terenie szkoły.

3 września 2018
Katarzyna Gorczowska
Przejdź do - Wesołych Świąt!

Wesołych Świąt!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy nadziei,
własnego skrawka nieba,
zadumy nad płomieniem świecy,
filiżanki dobrej, pachnącej kawy,
piękna poezji, muzyki,
pogodnych świąt zimowych,
odpoczynku, zwolnienia oddechu,
nabrania dystansu do tego, co wokół,
chwil roziskrzonych kolędą,
śmiechem i wspomnieniami.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie SP8 w Jaworznie

21 grudnia 2018
Katarzyna Gorczowska, Katarzyna Lisecka
Czytaj więcej o: Wesołych Świąt!
Przejdź do - "Euro Week - Szkoła Liderów"

"Euro Week - Szkoła Liderów"

Uczniowie naszej szkoły brali udział w Programie "Euro Week - Szkoła Liderów" w dniach od 4 do 8 grudnia 2018r. Zakwaterowani byli w hotelu Abis w Bystrzycy Kłodzkiej. 

 Program EuroWeek – Szkoła Liderów jest specjalnym projektem edukacyjnym pozwalającym młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy oraz rozwinąć najbardziej cenione w chwili obecnej umiejętności społeczne: przewodzenia, autoprezentacji oraz pracy w zespole. W trakcie jego trwania wszyscy mieli szansę zapoznać się z zasadami projektów Wolontariatu Europejskiego, projektów dotyczących Ameryki Południowej, Środkowej, Afryki, Azji, jak również międzynarodowych wymian młodzieży. Ponadto każdy uczeń miał możliwość prowadzenia konwersacji w języku angielskim oraz poznania muzyki i nauki tańców narodowych z krajów wolontariuszy goszczonych przez Fundację EuroWeek. Uczniowie doskonalili umiejętności językowe, komunikacyjne z zakresie języka angielskiego. Wyjazd wzmocnił więzi koleżeńskie i bardziej zintegrował młodzież.

 

20 grudnia 2018
Marzena Kurek
Czytaj więcej o: "Euro Week - Szkoła Liderów"

Dzień otwarty w SP8

W czwartek 13 grudnia 2018 r. organizuje się Dzień Otwarty w klasach I abc, II ab, IV abcd, V abc, VI ab, VII b i G9 oraz wywiadówki w klasach III a, VII a i VIII ab. Informujemy,  że w pokoju nauczycielskim nauczyciele dyżurują w godz. 17.00 – 19.00.

11 grudnia 2018
Przejdź do - Mikołajkowy turniej gier i zabaw

Mikołajkowy turniej gier i zabaw

5 grudnia w naszej szkole odbył się Mikołajkowy Turniej gier i zabaw dla uczniów z klas I - III. Dzieci wraz z wychowawcami rywalizowali ze sobą w licznych konkurencjach. Wyścig braci sjamskich, pociąg do świąt, gra w kółko i krzyżyk czy podążaj za mną wzbudziły spontaniczny śmiech wśród licznie zgromadzonych najmłodszych uczniów ósemki.
 
ze sportowym pozdrowieniem
10 grudnia 2018
Mariusz Kowalski