Szkoła Podstawowa Nr 8 im. Janusza Korczaka

„Uczniem być”

Dnia 25 września odbyło się ważne wydarzenie dla wszystkich uczniów pierwszych klas. Sala gimnastyczna stała się sceną dla młodych artystów z naszej szkoły. Przygotowali oni wspaniały występ, który rozbawił wszystkich zgromadzonych gości. Pierwszoklasiści
z wielkim zaciekawieniem oglądali przedstawienie pt. „Byczek Tauronek szuka przyjaciół”. Byczkowi się to udało, a młodsi uczniowie zdobyli nowego kolegę Byczka, który nauczył ich, w jaki sposób można zdobywać przyjaciół. Nie zabrakło również pięknej oprawy muzycznej, która wprowadziła wszystkich w magiczny nastrój. Pierwszoklasiści również mieli „swoje 5 minut” na scenie. W tym czasie zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 i oficjalnie przyjęci do braci uczniowskiej. Radości nie było końca. Zaproszeni goście obdarowali najmłodszych uczniów słodkimi prezentami i maskotkami. Po pamiątkowych zdjęciach dzieci udały się do klas lekcyjnych, gdzie otrzymały rożki obfitości i dyplomy. Nie ulega wątpliwości, że dzień ten był bardzo udany.

Tego dnia odbyło się również Uroczyste Otwarcie Sali Przyrodniczej. Więcej informacji znajduje się  na stronie internetowej:

Sala Przyrody Taurona w SP8

12 października 2018
Agnieszka Jurkowska

Waga tornistra

Szanowni Rodzice prosimy o zapoznanie się z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego dotyczącymi wagi szkolnego plecaka.

5 października 2018

Rajd Leskowiec

15 września 2018r. uczniowie naszej szkoły wybrali się na rajd górski w Beskid Mały na Leskowiec. Rajd jak zwykle odbywał się w ramach Ligii Turystyki Górskiej oddziału PTTK Jaworzno. Wędrówkę zaczęliśmy w Ponikwi niebieskim szlakiem na Groń Jana Pawła II najpierw w deszczu, potem w lekkiej mżawce a po dojściu do schroniska PTTK "Pod Leskowcem", które leży jak się okazuje na Polanie Jaworzyna pod Groniem Jana Pawła II wyszło słoneczko i już wędrowaliśmy spokojnie do Czartaka.

Dlaczego schronisko "Pod Leskowcem" nie jest położone pod Leskowcem?

Każdy kto zakupi w schronisku PTTK widokówkę, mapę, czy też przewodnik, przeczyta w nim, że schronisko nazywa się "Pod Leskowcem". Jest to o tyle ciekawe, że przecież szczyt, pod którym leży schronisko to Groń Jana Pawła II czyli Jaworzyna. W czasie marszu zbieraliśmy grzyby, głównie prawdziwki - wszyscy ulegli pasji grzybobrania. Nasza trasa schodząca wiodła żółtym szlakiem przez górę Żar 780m n.p.m. Z Czartaka autokar przywiózł nas bezpiecznie do Jaworzna.

30 września 2018
Marzena Kurek

Zajęcia SKS

13 września 2018
Mariusz Kowalski

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

Zapraszamy na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019!

O godz. 9.00 odbędzie się spotkanie uczniów z wychowawcami w salach lekcyjnych:

1a - p. Agnieszka Stolarczyk – s. 106

8b – p. Renata Świątek – s. 303

3A_G – p. Marzena Kurek – s. 307

3B_G – p. Joanna Gruszecka – s. 305

Dzieci i młodzież schodzą z sal lekcyjnych na akademię na boisko szkolne pod opieką wychowawcy (jeżeli będzie padał deszcz akademia odbędzie się w sali gimnastycznej wg scenariusza opracowanego przez Radę Pedagoiczną).

Obowiązuje strój galowy. Nie obowiązuje zmienne obuwie.

Uczniowie klas II – VIII i G9 przynoszą notes i długopis.

Do zobaczenia :)

29 sierpnia 2018

Zebranie Rodziców Klas Pierwszych

Zebranie Rodziców uczniów klas pierwszych odbędzie się we wtorek 28 sierpnia 2018 r. o godz. 17.00:

Klasa I a - sala 106

Klasa I b - sala 107