W świecie fantastyki – spotkanie z Kazimierzem Szymeczko
11 grudnia o godz. 10.00, w Audytorium Miejskiej Biblioteki Publicznej, uczniowie klas Ia i Ib wzięli udział w spotkaniu z Kazimierzem Szymeczko. Wydarzenie nieprzypadkowo zatytułowane zostało W świecie fantastyki. Autor wielu książek dla dzieci i młodzieży, mając także ogromne doświadczenie w grach fabularnych, zarówno jako uczestnik jak i mistrz narracji, zaangażował zebranych do pobudzenia wyobraźni i wspólnego tworzenia opowieści oraz kreowania fikcyjnych postaci. W trakcie spotkania pokazał, jak niezwykle ważna, dla uwiarygodnienia zdarzeń, jest znajomość historycznych realiów minionych czasów, jeśli chcemy sugestywnie wprowadzić słuchacza/czytelnika, w świat umiejscowiony w naszej przeszłości. Udowodnił także, że można w dalszym ciągu miło i emocjonująco bawić się w gronie rówieśników, niekoniecznie na internetowych portalach społecznościowych, czy grając w gry komputerowe.
Spotkanie zorganizowane zostało się w ramach projektu „Cóż jest pożyteczniejsze i milsze nad książki?

Spotkanie autorskie z Beatą Ostrowicką
W czwartkowe przedpołudnie, 10 grudnia, uczniowie klas trzecich gimnazjum spotkali się z Beatą Ostrowicką, autorką książek dla dzieci i młodzieży. Pierwszą wydaną publikacją była powieść "Niezwykłe wakacje", za którą otrzymała nagrodę IKAR 95 . Autorka przyznała, że nigdy nie lubiła pisać w szkole wypracowań, ale z tworzeniem książek jest zupełnie inaczej.
Beata Ostrowicka zachęciła młodzież do pisania i ..., może wkrótce pojawią się się w szkole literaci - debiutanci

Spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem
4 grudnia 2015r. jaworznicka Biblioteka zorganizowała spotkanie z Marcinem Pałaszem. Autor, cieszących się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży, książek spotkał się z uczniami klas 4a, 4b i 5b. Zabawne anegdoty, pełne ciepła i humoru opowieści związane z osobistymi przeżyciami autora, wprowadziły dzieci w pogodny nastrój. Podczas imprezy Marcin Pałasz opowiedział o początkach swojej drogi twórczej oraz o książkach, z których każda jest inna, ale wszystkie pisał z jednakową pasją i zaangażowaniem. Imprezę zorganizowano w ramach bibliotecznego projektu „Cóż jest pożyteczniejsze i milsze nad książki”.

Wyniki czytelnictwa po I półroczu

Literatura dla rodziców

Książki w naszej bibliotece

Czytelnictwo w kl.I-III

Czytajmy dzieciom na głos!

Pomaganie jest fajne!

W ubiegłym tygodniu  Klub Teatralny klas trzecich, prowadzony przez p. Dianę Nowak i p. Beatę Grzegorczyk, przedstawił koleżankom i kolegom z klas 1-4 bajkę pt.: "Zdrowy Czerwony Kapturek". Przesłaniem widowiska był zdrowy styl życia, zwłaszcza właściwe odżywianie i dbałość o higienę osobistą, przedstawiony w sposób humorystyczny. W spektaklu wykorzystane zostały piosenki „O niezdrowym jedzeniu” zespołu Mała Orkiestra Dni Naszych oraz „Piosenka kąpielowa” z płyty „Dziecięce przeboje 2013”. Przedstawienie obejrzeli także goście z innych szkół, uczestniczący w gali rozdania nagród w Miejskim Konkursie Literackim "Pomaganie jest
fajne".

20 lutego 2017
Beata Grzegorczyk

Tydzień Misia

W dniach od 21 do 25 listopada, w ramach Tygodnia pluszowego misia, zostały zorganizowane dwa konkursy przeznaczone dla uczniów klas 1-3. Organizatorami były panie: Agnieszka Jurkowska i Beata Grzegorczyk.
Pierwszy konkurs, pt. „Mój przyjaciel Miś” polegał na wykonaniu pracy plastycznej przedstawiającej portret ulubionego misia. Ze względu na dużą liczbę oddanych portretów z klas 1 oraz 2,  podzieliłyśmy prace na dwie grupy wiekowe.

Zwycięzcy i wyróżnieni z klasy 1
1 miejsce: Aleksander Balikowski
2 miejsce: Maja Kurasz
3 miejsce: Ewa Zielińska
Wyróżnienie: Aleksandra Misiaszek, Sebastian Balon

Zwycięzcy i wyróżnieni z klasy 2 i 3
1 miejsce: Martyna Majewska (kl. 2c)
2 miejsce: Milena Chmura (kl. 2d)
3 miejsce: Olga Ciupek (kl. 2a)
Wyróżnienie: Gabriela Płocica (kl. 2 c), Dariusz Dymek (kl. 2c), Łukasz Błaszczyk (kl. 2d), Jakub Płaza (kl. 2a)

W drugim konkursie, pt. „Bohater miś”, zadaniem dzieci było rozpoznanie, na podstawie ilustracji wyeksponowanych  na gazetce obok biblioteki, bohaterów książkowych i filmowych. Należało także rozwiązać kilka zadań, które potwierdziły zgromadzoną wcześniej wiedzę.

Wyniki konkursu
1 miejsce: Małgorzata Urbańczyk (kl. 2c) i Wiktoria Urbańczyk (kl.3a)
2 miejsce: Paulina Musiał (kl. 2d)
3 miejsce: Elżbieta Jamróz (kl. 3c)

Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali nagrody książkowe i drobne upominki.

30 listopada 2016