Jesteś tutaj: Start / Oddziały Gimnazjum

Oddziały Gimnazjum

Wysoka w Pieninach zdobyta!

16 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rajdzie górskim organizowanym przez PTTK o/ Jaworzno w Pieniny i zdobywali najwyższy szczyt Pienin - Wysoką 1050m n. p. m. Pogoda i humory dopisały, choć trasa wiodła przez Wąwóz Homole, gdzie zawsze można pomoczyć nóżki, a wychodząc błotnistą drogą ozdobić sobie błotkiem buciki i spodenki, czego oczywiście doświadczyliśmy. Na Wysokiej oglądaliśmy wspaniałe widoki na polską i słowacką stronę, a w wyjątkowo czystym powietrzu podziwialiśmy panoramę Tatr. W schronisku pod Durbaszką można było przekąsić co nieco, odpocząć i porozmawiać z innymi uczestnikami rajdu. Jak zwykle zdobywaliśmy punkty od odznak GOT-u i aktywnie spędziliśmy sobotni dzień.

16 września 2017
Marzena Kurek

Zapraszamy do udziału w projekcie

DRODZY UCZNIOWIE, DRODZY RODZICE !

Informujemy, że przystąpiliśmy do projektu:

Energia edukacji – kompleksowy program rozwojowy

Gimnazjum nr 5 i Gimnazjum nr 9 w Jaworznie”

W ramach projektu odbędzie się bezpłatny cykl zajęć dodatkowych (pozalekcyjnych), które w niekonwencjonalny sposób podniosą umiejętności uczestników i sprawią, że nauka stanie się prawdziwą przyjemnością. Zajęcia będą prowadzone z wykorzystaniem autorskiego programu, z którego od lat korzystają dzieci i młodzież szkolna.

Dzięki tym zajęciom uczniowie:

• DOWIEDZĄ SIĘ, jak szybciej i łatwiej uczyć się i odrabiać zadania domowe,

• PRZEĆWICZĄ metody skutecznego zapamiętywania,

• WYPRACUJĄ odpowiednią dla każdego metodę uczenia się,

• PRZEKONAJĄ SIĘ, że czytać można znacznie szybciej,

• PRZEPROWADZĄ eksperymenty naukowe z dziedziny matematyki, biologii i chemii,

• BĘDĄ POZNAWAĆ fascynujące gry, dzięki którym matematyka, biologia i chemia staną się prawdziwą przygodą,

• ODKRYJĄ drzemiące w nas możliwości i umiejętności,

• SPRAWDZĄ, co robić, aby nerwy nas nie zjadły podczas egzaminu,

• NAUCZĄ SIĘ zgodnie działać w grupie z koleżankami i kolegami.

Każdy uczestnik otrzyma własny login do panelu e-learningowego, dzięki czemu będzie mógł ćwiczyć i grać także a domowym lub szkolnym komputerze.

Zajęcia przeznaczone są dla uczniów klas I-III Gimnazjum. Uczniowie klas I-II będą uczestniczyć w zajęciach także w przyszłym roku.

WPŁYNIEMY NA:

SZYBSZĄ NAUKĘ, LEPSZE OCENY, NOWE SPOJRZENIE NA SZKOLNE PRZEDMIOTY!

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

22 września 2016