Patron Gimnazjum Nr 9 Janusz Korczak

Świeto Szkoły_nadanie imienia Gimnazjum Nr 9 w Jaworznie

Piątek 11 października 2013 r. to dla Gimnazjum Nr 9 i całej Społeczności Dąbrowy Narodowej ważny i podniosły moment w historii Szkoły. Gimnazjum Nr 9 w Zespole Szkół Nr 4 w Jaworznie otrzymało akt nadania imienia Janusza Korczaka z rąk władz miasta. Sztandar przyjęty przez Społeczność Uczniowską stał się symbolem idei Patrona.
Dzisiejsza uroczysta Msza Święta w Kościele Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Narodowej odprawiona w intencji całej Społeczności Gimnazjum Nr 9 im. Janusza Korczaka i Szkoły Podstawowej Nr 8 im. Władysława Broniewskiego po raz pierwszy odbyła się
w obecności dwóch pocztów sztandarowych Zespołu Szkół Nr 4. W trakcie Mszy Świętej Ks. Kanclerz Mariusz Karaś w modlitwach nawiązał do obchodów 100-lecia dawnego budynku Szkoły w Dąbowie Narodowej przy ul. Długiej 16.

Link_MojeJaworzno - Janusz Korczak patronem Gimnazjum Nr 9

Link_MojeJaworzno - GALERIA

13 października 2013

Wybieramy Patrona_Kronika 2013/14

„Sława” – apel podsumowujący wybór patrona szkoły Janusza Korczaka

Podsumowując rok przygotowań do wyboru patrona szkoły klasy gimnazjalne zorganizowały dla społeczności uczniowskiej apel - mini teatr, którego scenariusz powstał na podstawie książki Janusza Korczaka pt. „Sława”. Apel był także okazją do zaprezentowania laureatów dwóch konkursów poświęconych Korczakowi. Konrada Knittera, ucznia klasy Ia zdobywcy drugiego miejsca w V Ogólnopolskim Konkursie Literackim za pracę pt. „W poszukiwaniu autorytetów – czego współczesna młodzież może nauczyć się od Janusza Korczaka? O ponadczasowości i uniwersalizmie myśli korczakowskiej”. Korolinę Szyszko, uczennicę klasy IIIb nagrodzoną za najlepszą pracę multimedialną w szkolnym konkursie o życiu i działalności naszego przyszłego patrona.

Ilustracje do „Króla Maciusia I”
W ramach prac związanych z wyborem patrona dla Gimnazjum nr 9 w Szkole Podstawowej nr 8 przeprowadzono konkursy plastyczne. Uczniowie klas czwartych i piątych czynnie włączyli się do harmonogramu zaplanowanych działań. Tematem konkursu było przedstawienie ilustracji najpopularniejszej wśród uczniów książki Janusza Korczaka pt. „Król Maciuś I”.

2 września 2013
Czytaj więcej o: Wybieramy Patrona_Kronika 2013/14