Wycieczki, wyjścia 2016/2017

Warsztaty kulinarne

02 grudnia uczniowie klasy 1 a wraz z opiekunami wybrali się na warsztaty kulinarne do Kresowej Chaty w Galerii Galena w Jaworznie. Pani prowadząca zajęcia opowiedziała uczniom o produktach zbożowych i ich właściwościach zdrowotnych. Zademonstrowała różne rodzaje mąki oraz kasz. Następnie mali kucharze wzięli udział w lekcji przygotowania pizzy. Każdy uczeń własnoręcznie zrobił swoją niepowtarzalną pizzę, którą zaniósł do wypieku w specjalnym piecu. Kolejnym etapem był wspólny posiłek. Na zakończenie dzieci otrzymały certyfikaty pizzermanów. Pierwszoklasiści mieli także okazję podziwiać choinkę oraz świąteczne dekoracje w Galerii.

Audycja muzyczna

25 listopada uczniowie klas 1 a oraz 3 a, 3 b, 3 c wyjechali na Audycję Muzyczną do Domu Kultury w Jeleniu. Orkiestra Miasta Jaworzna Archetti  zaprosiła dzieci na koncert połączony z edukacją w zakresie znajomości instrumentów smyczkowych, odbioru muzyki oraz zachowania się na koncercie.

Przejdź do - Z wizytą w MBP oraz Muzeum Miasta Jaworzna

Z wizytą w MBP oraz Muzeum Miasta Jaworzna

09 listopada uczniowie klasy 1 a wyjechali do centrum Jaworzna. Celem wyprawy był spacer po Rynku, odwiedziny w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz warsztaty w Muzeum Miasta Jaworzna. W bibliotece bardzo podobał się dział dla dzieci. Pierwszoklasiści słuchali z uwagą o regulaminie zapisu i wypożyczania książek. W muzeum uczniowie uczestniczyli w warsztatach patriotycznych "Kto Ty jesteś? Polak mały." Przed Świętem Niepodległości było to doskonałe utrwalenie znajomości symboli narodowych. Dzieci przywiozły do szkoły własnoręcznie wyklejone orły, które ozdobiły tablicę szkolną

Przejdź do - Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku - Białej

Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku - Białej

26 października 2016 r. uczniowie klas drugich wybrali się wraz  z wychowawczyniami na wycieczkę do Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku Białej. W pierwszej sali dzieciom został zaprezentowany proces produkcji filmu animowanego. Dzięki temu poznali oni kolejne etapy tworzenia filmu animowanego i poszerzyły swoją wiedzę na temat takich pojęć jak scenariusz filmowy, scenopis, animacja, fazowanie, filmowanie, efekty specjalne i dźwiękowe. Uczniowie w kolejnych pomieszczeniach zobaczyli jak twórcy zmieniają scenariusz w gotowy film. Podczas pobytu w Studio uczniowie obcowali z prawdziwymi dekoracjami, rekwizytami, projektami postaci i rysunkami animacyjnymi. Wizyta zakończyła się w kinie "Studio" pokazem filmu animowanego dla dzieci.

Z wizytą w Geosferze

12.10.2016 r. uczniowie klasy 1 a razem z opiekunami wybrali się do GEOsfery w Jaworznie. Celem wyjazdu były warsztaty ekologiczno-przyrodnicze kształtujące prawidłowe zachowania dzieci. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali o prajaszczurach żyjących 230 mln lat temu, oglądali skały zawierające szczątki m.in. mięczaków i ryb, podziwiali kolekcję roślin w ogrodzie sensorycznym, czerpali siłę przytulając się do drzew. Młodzi ekolodzy z radością zabrali sadzonki sosny przygotowane dzięki wsparciu Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Jaworznie, obiecując opiekę nad młodymi roślinkami.

Warsztaty ekologiczne

29 września klasy 3a,b,c uczestniczyła w warsztatach ekologicznych „Od ziarenka do bochenka” w Kuźniczce Nowej. Uczniowie obserwowali kolejne czynności i etapy powstawania chleba. Najpierw zobaczyli oranie i bronowanie ziemi, następnie młócenie cepami, mielenie zboża na żarnach, przygotowanie ciasta chlebowego, przygotowanie pieca do wypieku chleba, pieczenie chleba oraz wyrób masła domowym sposobem. Większość czynności każdy uczeń mógł wykonać własnoręcznie, po czym nastąpiła degustacja upieczonego chleba. Największą atrakcją podczas pobytu w gospodarstwie agroturystycznym była indywidualna jazda na koniach przez wszystkich uczniów.