Imprezy w szkole 2016/2017

Andrzejki

W wigilię św. Andrzeja, 29 listopada w klasie 1 a odbyła się zabawa andrzejkowa. W ramach kultywowania tradycji uczniowie poznawali najbardziej popularne wróżby. Najwięcej radości sprawiły odwiedziny czarownic z klasy 6, które z tajemniczym wdziękiem poprowadziły zabawy. Pierwszoklasiści spisali się świetnie. Z uwagą słuchali o zwyczajach andrzejkowych, chętnie brali udział w proponowanych zajęciach, dziękowali za dobre wróżby.

Przejdź do - Dzień Pluszowego Misia w 1 a

Dzień Pluszowego Misia w 1 a

25 listopada w klasie 1 a odbyły się urodziny pluszaków. Włączając się w Dzień Pluszowego Misia pierwszoklasiści przynieśli swoje ulubione zabawki. Pani bibliotekarka opowiedziała dzieciom o historii powstania misia, a także przeczytała bajeczkę. Tradycyjnym urodzinowym elementem było odśpiewanie "Sto lat" i zabawa na dywanie.

Przejdź do - Spotkanie z przedstawicielami Urzędu Komunikacji Elektronicznej

Spotkanie z przedstawicielami Urzędu Komunikacji Elektronicznej

3 listopada z inicjatywy Miejskiego Rzecznika Konsumentów Pani Krystyny Banasik zorganizowano spotkanie z przedstawicielami Urzędu Komunikacji Elektronicznej, w trakcie którego uczniowie klas trzecich mogli dowiedzieć się na temat zagrożeń związanych z używaniem nowoczesnych telefonów komórkowych. Na początku prowadzący zaprezentowali stare telefony z tarczą numerową i opowiadali jak telefonia zmieniała się przez lata. Następnie omówili najważniejsze zagrożenia jakie niesie ze sobą korzystanie ze smartfonów. Przestrzegali przed wysyłaniem smsów pod nieznane numery, oraz o zachowaniu ostrożności podczas grania w gry, które proponują wirtualne zakupy.

Przejdź do - Dzieciaki- sieciaki, czyli jak policja uczy zasad bezpieczeństwa

Dzieciaki- sieciaki, czyli jak policja uczy zasad bezpieczeństwa

Dzień 3 listopada dostarczył uczniom dużo wrażeń. Ciekawy gość odwiedził mury naszej szkoły. Tym razem tematyka spotkania nie dotyczyła bezpiecznego poruszania się po jezdni. Pan policjant bardzo wnikliwie omówił temat bezpiecznego korzystania z Internetu. Dzięki temu spotkaniu uczniowi zdali sobie sprawę, iż Internet niesie za sobą wiele niebezpieczeństw. Aby zrozumieć ten problem oglądali przygody Sieciaków. Ten krótki film na długo pozostanie w ich pamięci.

Pasowanie pierwszoklasistów

"Ślubuję być dobrym Polakiem

Dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły

Będę się uczył w szkole jak kochać Ojczyznę,

Jak dla niej pracować, kiedy urosnę.

Będę się starał być dobrym kolegą.

Swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom".

Słowa te zostały wypowiedziane 26 października w murach naszej szkoły przez uczniów klasy 1 a. W uroczystości wzięli udział dyrektorzy, nauczyciele, zaproszeni goście, rodzice. 25 pierwszoklasistów zostało pasowanych przez dyrektor mgr Dorotę Dubiel na uczniów Szkoły Podstawowej Nr 8 im. Władysława Broniewskiego w Jaworznie. Dzieci z wielkim  zapałem odpowiadały na pytania prowadzących, recytowały wiersze, śpiewały piosenki. Z radością przyjęły prezenty od swoich starszych kolegów i słodycze od zaproszonych gości. W sali lekcyjnej czekały na nich legitymacje szkolne oraz przygotowane przez rodziców rożki obfitości. Pierwszoklasiści na długo zapamiętają ten dzień i życzenia:

Niech wytrwałości Wam nie brakuje

Niech Was z daleka mijają dwóje.

Niech Was jedynki nie spotykają

A szóstki same się do Was pchają.

Niech dobre słowo na ustach gości

Niech Wam nie braknie nigdy radości!

Spotkanie z higienistką

19 października uczniów klasy pierwszej odwiedziła Pani higienistka szkolna. Dzieci dowiedziały się jak należy dbać o czystość jamy ustnej, a także o ogólną higienę, która warunkuje zdrowy styl życia. Szczególną uwagę poświęciła Pani myciu rąk i szczotkowaniu zębów. Pierwszoklasiści mogli pochwalić się swoimi wiadomościami z zakresu zdrowego odżywiania oraz praktyczną umiejętnością mycia ząbków.

Przejdź do - Spotkanie pierwszoklasistów z Policjantem

Spotkanie pierwszoklasistów z Policjantem

08 września bieżącego roku szkolnego uczniowie klasy 1 a spotkali się z przedstawicielem Policji. W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” pan policjant przypomniał podstawowe zasady poruszania się po drogach i przejściach dla pieszych. Dzieci chwaliły się znajomością przepisów, które poznały już w przedszkolu. Uczniowie umówili się z panem policjantem na kolejne spotkanie pod koniec roku szkolnego.