Działalność pozalekcyjna 2016/2017

Klub "Mały Twórca"

Klasa 2c uczestniczy w zajęciach dodatkowych, na których rozwijane są talenty teatralne. Uczniowie wykonują ćwiczenia dramowe oraz przygotowują przedstawienie, pt. Kopciuszek. Uczniowie ćwiczą grę aktorską, a improwizacja nie jest już dla nich terminem niezrozumiałym. Wcielają się w różne postacie dzięki czemu mogą przenieść się w świat marzeń i wyobraźni. Mogą stać się księżniczkami, wróżkami, królewiczami, ale także odegrać rolę tzw. czarnych charakterów. Dzieci bardzo lubią przychodzić na te zajęcia, ponieważ sprawiają im dużo radości.

Klub „MAŁEGO MATEMATYKA”

Prowadząca : Bożena Szencel

Termin: wtorek 12.45-13.30 ( 6 lekcja )

Miejsce : sala 203

Uczestnicy : Uczniowie klasy 3a,b,c

Celem zajęć jest rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań matematyką, kształcenie samodzielnej i twórczej pracy z tekstem matematycznym, doskonalenie myślenia logicznego i sprawności rachunkowej. Na zajęciach uczniowie rozwiązują zadania tekstowe, zagadki, krzyżówki, rebusy, łamigłówki matematyczne również z wykorzystaniem programów komputerowych. W trakcie zajęć uczestnicy będą przygotowywać się do konkursów matematycznych „Bajkowe zadania” i Miejski Konkurs „Mistrz Matematyki”.