Klasy IV-VI SP8

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Projekt „kidSPEAK”

Projekt „kidSPEAK”

W dniach 13.02. – 17.02.2017r. w ramach projektu kidSPEAK organizowanego przez międzynarodową organizację AIESEC, gościliśmy w naszej szkole dwie studentki – wolontariuszki: Joanne z Malezji i Desi z Indonezji. Wolontariuszki dzięki interaktywnym warsztatom prowadzonym w języku angielskim w atrakcyjny sposób przybliżyły uczniom różne aspekty kultury krajów, z których pochodzą oraz budowały w nich otwartość na obcowanie z innymi narodowościami. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z ciekawymi informacjami na temat historii, geografii, religii oraz kultury Malezji i Indonezji, przymierzały tradycyjne stroje, uczyły się tańców i gry na instrumentach. Co więcej, wielu uczniów po raz pierwszy w życiu miało okazję użycia języka angielskiego w celach komunikacyjnych, pod wpływem wewnętrznej motywacji do podjęcia kontaktu z wolontariuszkami.

Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dzięki nim młodzież szkolna nie tylko poznała lepiej dalekie i egzotyczne kraje i nawiązała nowe przyjaźnie, ale również doskonaliła swoje kompetencje językowe.

 

22 lutego 2017
Sylwia Ganobis
Przejdź do - „Pędzi, pędzi kulig niczym błyskawica…”

„Pędzi, pędzi kulig niczym błyskawica…”

W dniu 7 lutego uczniowie klasy 5a i 5b korzystając z zimowych uroków, cieplutko odziani, z dobrymi humorami i wielką ochotą na białe szaleństwo wybrali się na kulig do Wisły. Zimowa sanna wiodła przez urokliwe zakątki uśpionej Doliny Białej Wisełki. Dzieci miały możliwość podziwiania pomnikowych świerków i jodeł Baraniogórskiego Rezerwatu Przyrody. Atrakcją był również wijący się wzdłuż trasy szumiący potok, który zamieszkują pstrągi i pluszcze.

Po pełnym wrażeń kuligu uczniowie ogrzali się w góralskiej chacie, zwanej WATRĄ. Tam, przy ognisku przygotowali sobie ciepły i smaczny posiłek. Następnie nadszedł czas na zabawę taneczną do skocznej muzyki. Ostatnią atrakcją wycieczki była pokryta białym puchem polana, która zachęcała do jazdy na sankach i innych różnych form aktywności i zabaw na śniegu.

8 lutego 2017
Sylwia Ganobis, Marek Dziubek
Przejdź do - VII Miejski Konkurs Historyczny

VII Miejski Konkurs Historyczny

Za nami VII Miejski Konkurs Historyczny "Z dziejów mojego miasta". Konkurs,jak zwykle, zorganizowało Muzeum Miasta Jaworzna. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 19 uczniów (kl. IV-VI) z 10 szkół podstawowych i 23uczniów z 8 gimnazjów. Wypełniano testy składające się z 56 pytań dla gimnazjów i 55 dla szkół podstawowych. Wyniki ogłoszono w piątek 18 marca. Jak się ktoś naczytał zalecanych lektur to problemów żadnych z rozwiązaniem testu nie miał. W grupie szkół podstawowych wygrał zdobywając 41 punktów Wojciech Guja ze SP nr 8, który bardzo wychwalał nasze miasto (szczegóły w załączonym linku):

VII Miejski Konkurs Historyczny

30 marca 2016
Marcin Mlostek
Przejdź do - Gratulujemy sukcesu w konkursie_"Super  Znawca - zawody medyczne"

Gratulujemy sukcesu w konkursie_"Super Znawca - zawody medyczne"

Dnia 14. marca 2016 roku odbył się konkurs zawodoznawczy pt. „ Super Znawca – Zawody Medyczne” odbywającym się pod Honorowym Patronatem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Uczennice klasy VIGabriela Jazowska i Magdalena Michalik wzięły udział w tym konkursie zajmując III-cie miejsce. Uczennice zmagały się z zadaniami konkursowymi z zakresu wybranych zawodów medycznych. Uczennice zmagały się z zadaniami teoretycznymi i praktycznymi z grupy zawodów medycznych. Dziewczęta posiadały wiedzę nt. opisu wybranego zawodu, wykonywanych czynności zawodowych, miejsca i warunków pracy, predyspozycji zawodowych, jakie powinien posiadać kandydat do zawodu oraz do poznania ścieżki edukacyjnej wiodącej do zdobycia wybranego zawodu. Celem było wzbudzenie zainteresowania własną przyszłością, wsparcia uczniów w rozwoju zawodowym.

 

14 marca 2016
Anna Jamróz - Maślanka

Zmagania z Ludolfiną

14. marca 2016r. czwarto i piątoklasiści uczestniczyli w konkursach przygotowanych przez uczniów klas szóstych pod opieką nauczycieli matematyki. Współzawodniczyli o tort ufundowany przez mamę Igi Dziaduły z kl. 6a.
Przygotowania do Dnia Liczby Pi rozpoczęły się już w styczniu.

Joanna Grabowska - Kucab

14 marca 2016
Joanna Grabowska - Kucab
Czytaj więcej o: Zmagania z Ludolfiną
Przejdź do - „Bez samodyscypliny sukces jest niemożliwy”

„Bez samodyscypliny sukces jest niemożliwy”

Bez samodyscypliny sukces jest niemożliwy. Systematyczne zajęcia dla uczniów klas I – III dały oczekiwane rezultaty. Nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania i odnieśli sukces w Turnieju Gier i Zabaw. II miejsce w Jaworznie, to wynik, który był poza naszym zasięgiem i nawet w najpiękniejszych snach nam się nie jawił.

Może zacznijmy od początku.

Od początku nowego roku szkolnego nauczyciele wychowania fizycznego systematycznie spotykali się z uczniami nauczania zintegrowanego przeprowadzając cykl zajęć wprowadzających młodych sportowców w świat rywalizacji w duchu Fair Play.

Przygotowania były ciężkie. Skakanka, przekazywanie pałeczki sztafetowej, skoki kangurze, czy rzut woreczkiem do celu stanowiły nie lada wyzwanie….

 

3 marca 2016
Mariusz Kowalski
Czytaj więcej o: „Bez samodyscypliny sukces jest niemożliwy”